Piens ir ne tikai garšīgs un veselīgs dzēriens, bet arī lielisks dārzkopības līdzeklis. Izrādās, ka šis baltais šķidrums var veicināt ļoti kvalitatīvas gurķu ražas iegūšanu.
Pieredzējuši dārzeņu audzētāji apgalvo, ka, izmantojot pienu, veidosies ideāli augļi – tie būs ļoti maigi un garšīgi.
Piens dārzeņu audzētājiem ļoti noderēs jau pirms auga stādīšanas. Respektīvi, ir nepieciešams īslaicīgi ievietot sēklas traukā ar pienu. Pateicoties šai vienkāršajai procedūrai, materiāls būs ideāli sagatavots stādīšanai. Izredzes iegūt augstas kvalitātes gurķu ražu būs maksimālas.
Piena-medus šķīduma lietošana
Vai vēlaties izveidot ideālu piena bāzes risinājumu gurķu sēklu mērcēšanai? Tad izmantojiet tādu piedevu kā medus! Tāpat ievērojiet dažas svarīgas vadlīnijas.
Pirmais punkts – vēlams lietot svaigu govs pienu. “Veikalā” iegādāts dzēriens nav labākā izvēle. Tāpēc, ja vien iespējams, pienu iegādājaties no piensaimniekiem vai tirgū.
Otrais punkts – jums ir jāatceras pareizā sastāvdaļu attiecība. Uz pusglāzi piena istabas temperatūrā būs nepieciešama viena tējkarote medus. Maisiet maisījumu, līdz saldā piedeva ir pilnībā izšķīdusi.
Trešais punkts – sēklas ir pareizi jāapstrādā. Vispirms tās jāiesaiņo audumā. Un tikai pēc tam materiālu var nosūtīt traukā ar piena-medus šķīdumu. Pēc stundas sēklas var izņemt stādīšanai.
Pateicoties pienam un medum, sēklas tiks dezinficēts un saņems svarīgas sastāvdaļas. Piena sastāvā esošās barības vielas, piemēram, kalcijs un citi mikroelementi, var veicināt veselīgu augu augšanu.
Tā rezultātā stādi augs ātri, un dīgtspēja, visticamāk, būs krietni augstāka nekā ierasts. Un galvenais rezultāts būs liels skaits garšīgu, maigu un saldu gurķu.
Vēlāk, jau sezonas laikā varat izmēģināt piena un ūdens šķīdumu gurķu apsmidzināšanai. Sajauc pienu ar ūdeni proporcijā 1:5 (1 daļa piena un 5 daļas ūdens). Izmanto šādu šķīdumu gurķu lapu apsmidzināšanai vai laistīšanai pie saknēm.
Piena fermenti un pienskābe var ierobežot sēnīšu slimību, piemēram, miltrasas, izplatību. Kā arī kalcijs palīdz stiprināt augu šūnu struktūru, kas veicina augļu veidošanos.