Izbalināju vannu līdz sniegbaltam mirdzumam: vienkāršākie un efektīvākie triki

 

Terpentīns un sinepju pulveris

Ja nekas cits pret traipiem nepalīdz, var izmēģināt šo recepti. Jārēķinās, ka terpentīnam ir ļoti spēcīga un nepatīkama smaka, tāpēc pēc tīrīšanas telpa būs jāvēdina ilgi.

Ņem glāzi sausa sinepju pulvera un sajauc ar neatšķaidītu terpentīnu, līdz iegūta bieza masa. Uzklāj šo masu uz traipiem vannā, viegli iemasējot virsmā, un atstāj iedarboties uz 20 minūtēm. Pēc tam rūpīgi noskalo ar karstu ūdeni. Pelēkie un rūsas traipi pazūd.

Grūti tīrāmu traipu likvidēšana

Iekaltusi netīrība bieži nepadodas pat skābēm vai hloram. Tāpēc var izmantot vēl vienu lētu, bet efektīvu līdzekli — kalcinēto sodu.

Ņem 2 mērkarotes veļas pulvera un 2 mērkarotes kalcinētās sodas. Pievieno 1 ēdamkaroti balinātāja un 2 ēdamkarotes 9% etiķa. Ātri visu sajauc un uzklāj uz netīrajām vietām vannā. Atstāj iedarboties 25 minūtes, pēc tam noskalo ar karstu ūdeni, izmantojot suku vai stingru sūkli.

Akrila vannas tīrīšana

Akrils ir diezgan mīksts un jutīgs materiāls, tāpēc to viegli saskrāpēt. Tāpēc akrila vanniņām aizliegts izmantot raupjus sūkļus vai stipros līdzekļus.

Kā tad mazgāt akrila vannu? Dezinfekcijai var izmantot jebkurus nehlorētus neitrālus līdzekļus.

Mazgā akrilu ar vannu mazgājamo līdzekli vai vāju “balinātāju” šķīdumu. Dezinfekcijai to var atšķaidīt ar ūdeni proporcijā 1:2 un noslaucīt virsmu.

Var izmantot arī parasto 9% galda etiķi – tas nekaitēs vannai.

Akrilu mazgā ar mīkstu sūkli un saimniecības ziepēm vai trauku mazgājamo līdzekli. Tas jādara pēc katras vannas lietošanas. Pēc mazgāšanas vanna jānoslauka sausa, lai neveidotos svītras.

Lasi vēl: Viens aromāts, kas padara lapsenes bezspēcīgas: dabīgs veids, kā tās atturēt

Ja uz akrila parādījušies traipi vai rūsas pēdas, var izmantot citronskābi. To sajauc ar ūdeni līdz veidojas putriņa un iemasē vannas virsmā. Atstāj uz 15 minūtēm, pēc tam noskalo un noslauka sausu.