Ja jūsu priekšā apstājas automašīna ar ieslēgtām tālās gaismas lukturiem – nekavējoties brauciet prom

Mūziķim Sergejam Žukovam no grupas “Ruki Verh” radies pamatīgs konflikts sakarā ar viņa dziesmu

Jūsu atslēgā ir mikroshēma ar unikālu kodu, kas ir sinhronizēts ar automašīnas drošības sistēmu. Automobilī ir vēl viena mikroshēma, kurā izmantota tāda pati tehnoloģija un kurai ir tāds pats kods. Kad kodi sakrīt, automašīna saņem signālu, lai atvērtu durvis.

Lielākajai daļai atslēgu ir nepieciešams atrasties ne tālāk kā 30 metru attālumā no automašīnas, tādējādi apgrūtinot piekļuvi automašīnai, pirms jūs pie tās pietuvojaties. Tomēr, ja novietojat automašīnu publiskā autostāvvietā (piemēram, tirdzniecības centrā), zagļi var pastiprināt atslēgas radiosignālu.

Kad automašīna ir iedarbināta, atslēga vairs nav nepieciešama. Ja degvielas tvertnē ir pietiekami daudz degvielas, viņi var ātri aizbraukt, dažkārt pat pirms kāds pamana, ka automašīna ir pazudusi. Šīs automašīnas vēlāk tiek demontētas vai pārprogrammētas ar jaunām atslēgām.

Tomēr, ja atslēgu ietin alumīnija folijā, var izveidot “aizsargslāni”, kas bloķē elektriskos signālus un radioviļņus. Pēc likumsargu teiktā, tādējādi zagļiem ir daudz grūtāk uztvert atslēgas signālu un nozagt jūsu automašīnu. Lai pārliecinātos, vai šī metode darbojas, pamēģiniet pieiet pie savas automašīnas ar folijā ietītu atslēgu un paskatieties, vai tā atvērsies. Kamēr atslēga ir aizsargāta, signālu nevar pārraidīt, un automašīna paliek aizslēgta.

Vīrs sakrāmēja mantas un aizgāja, bet es nezinu, kā dzīvot bez viņa – nesaprotu, kā var šķirties tik niecīga iemesla dēļ

Lai atslēgas signāls netiktu pamanīts, pieredzējuši automašīnu īpašnieki izmanto vienkāršu, bet efektīvu metodi. Viņi ietin atslēgu parastā alumīnija folijā, kas kalpo kā vairogs pret radio signāliem. Šis lētais risinājums neļauj zagļiem pārtvert signālus un tādējādi pasargā automašīnu no zādzības.