Daudzi cilvēki ziemas beigās sēj tomātu sēklas stādiem, lai pēc diviem vai trim mēnešiem varētu stādīt dārzeņus atklātā zemē.
Februārī sējot tomātu sēklas stādiem, ir svarīgi neaizmirst par vienu vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību, kas nekavējoties palielinās iespējamību iegūt lielu skaitu apjomīgu un sulīgu augļu.
Pirms sēklu iemet katrā bedrē eksperti iesaka pievienot vienu sastāvdaļu, kas katram dārzniekam noteikti būs pa rokai. Mēs runājam par sīpolu mizām. Vienkārši pievienojiet sauju sīpola mizām iedobē, kurā plānojat stādīt tomātu stādus.
Šī pikantā dārzeņa miziņa satur lielu daudzumu vitamīnu un mikroelementu, kas ir būtiski tomātu attīstībai. Jo īpaši sīpols satur provitamīnu A (palīdz aizsargāt dārzeņu no sēnīšu slimībām un tai piemīt antioksidanta iedarbība), fitoncīdus (cīņas pret patogēniem mikroorganismiem, kas ietekmē tomātu stādus), PP vitamīnu (veicina tomātu sakņu sistēmas attīstību pat nelabvēlīgās augsnēs). B grupa (paātrina vielmaiņas procesus augu šūnās), askorbīnskābe (spēcīgs antioksidants), kvercetīns (dabisks flavonoīds ar pretiekaisuma un antioksidanta īpašībām).
Pateicoties tik vienkāršai sastāvdaļai, augs saņems aizsardzību pret slimībām un kaitēkļiem pat stādīšanas periodā. Un, kā saka pieredzējuši dārznieki, sīpola miziņa palīdz tomātiem ātrāk un efektīvāk “pierast” pie jauniem apstākļiem.
Sīpols ir dabiska sastāvdaļa, kas nekaitēs jauniem dzinumiem, nav toksiska un neprasa papildu ķīmisko vielu izmantošanu.
Ko vēl vajadzētu pievienot iedobē, stādot tomātus? Lai iegūtu 100% rezultātu, katrā caurumā pievienojiet nedaudz vairāk humusa. Šādi triki tomātu stādīšanas laikā garantē lielu, sulīgu augļu saņemšanu, kam būs neticami garša.