Senos laikos vienīgais veids, kā apsildīt māju, bija ar plīti. Citas apkures iespējas pat netika apsvērtas. Tā kā plītis tika kurinātas gandrīz nepārtraukti, skursteņi ātri kļuva netīri, un tos vajadzēja regulāri tīrīt. Šo darbu veica vai nu paši īpašnieki, vai speciālisti – skursteņslauķi.
Mūsdienās dominē gāzes apkure (vairāk nekā 50 % māju). Elektriskos sildītājus izmanto aptuveni 20 % iedzīvotāju. Krāsns apkure ir saglabājusies aptuveni 15 % mājokļu. Vecās plītis ir aizstājušas vietu mūsdienīgiem kamīniem, kas ne tikai nodrošina siltumu, bet arī rada mājīgu atmosfēru.
Jaunai plītī pirmo reizi skursteni ieteicams iztīrīt pēc aptuveni viena ekspluatācijas gada. Pēc tam šī procedūra jāatkārto vismaz divas reizes gadā. Uz skursteņa sieniņām veidojas sodrēji un kvēpi, kuru biezums nedrīkst pārsniegt 4 mm. Ja šī vērtība tiek pārsniegta, skurstenis nekavējoties jātīra.
Ir svarīgi atcerēties, ka netīrs skurstenis palielina malkas patēriņu. Sodrēji, kas ir labs siltuma izolators, novērš sildītāja kanāla sakaršanu.
Šis raksts ir adresēts tiem, kas joprojām izmanto krāsns apkuri. Es dalīšos ar noderīgu padomu, kas palīdzēs palēnināt sodrēju veidošanos dūmvadā.
Jo biezāks sodrēju slānis ir dūmvadā, jo vājāka ir caurvējš. Ekstrēmos gadījumos pārmērīga sodrēju uzkrāšanās var novest pie pilnīgas vilkmes zuduma.
Kā no tā izvairīties? Protams, jūs varat regulāri tīrīt skursteni, taču ir arī alternatīvs veids.
Vectēva metode
Periodiski iemet plītī kopā ar malku 3-4 saujas kartupeļu miziņu. Vislabāk to darīt ugunskura beigās.
Var izmantot gan svaigas, gan sausas kartupeļu mizas. Vienīgā atšķirība ir daudzumā: svaigu miziņu vajadzēs vairāk. Sadegot mizām, no tām izdalās ciete, kas mīkstina kvēpus un palīdz tos dabiski izvadīt no skursteņa.
Atkārtojiet šo procedūru 3-4 dienas, un skurstenis attīrīsies. Ik mēnesi dedzinot kartupeļu mizas, atbrīvosieties no skursteņa problēmām.
Šī metode, protams, neaizstās pilnvērtīgu mehānisku skursteņa tīrīšanu, bet ievērojami samazinās sodrēju un kvēpu veidošanās intensitāti.
Lasi vēl: TOP- 3 galvenās kļūdas, pievienojot pelnus dobēm: no šāda “mēslojuma” var ciest augi un augsne
Tas ir lielisks profilaktisks pasākums, kas ļaus jums retāk izmantot skursteņslauķa vai paša skursteņslaucītāja pakalpojumus.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- Marta izskaņā mūžībā devusies talantīga, sirsnīga aktrise, kura bija redzama populārās filmās un seriālosby Sandra Ločmele
- Iemesli, kāpēc jūsu kabači dārzā sāk pūt un ko nevajag darītby Anete Vītola
- Kā uz visiem laikiem aizmirst par pelējumu vannas istabā – šī metode neprasa nekādas pūlesby Anete Vītola