Kā mājās uz palodzes izaudzēt leknus un sulīgus lociņus. Noteikumi un kopšanas padomi

Mājās audzētu lociņu kopšana

Lociņu kopšanas svarīgākais nosacījums ir regulāra laistīšana, kad augsne izžūst. Piebarošana nav jāveic, jo augsne jau ir nodrošināta ar nepieciešamajām barības vielām lociņu augšanai.

Lociņu laistīšana. Lai paātrinātu lociņu augšanu, tos ieteicams reizi nedēļā laistīt ar ūdeņraža peroksīda (1 tējkarote uz 1 litru ūdens) vai dzintarskābes (1 tablete uz 1 litru ūdens) šķīdumu.

Nogriezt lociņus var pēc 2-3 nedēļām, kad to garums sasniedzis 15-20 cm. Ieteicams vispirms nogriezt sānu daļas, atstājot centrālo daļu.

 

Lociņu audzēšana ūdenī

Izaudzēt lociņus ūdenī arī nav grūti. Zaļumus var griezt jau pēc 2 nedēļām. Izvēlies sīpolus ar tādām pašām īpašībām kā tos, kas paredzēti stādīšanai augsnē: stingrus un veselīgus. Sagatavošana ir analoģiska – nogriez augšiņas un noņem augšējās zvīņas.
Konteinera izvēle un audzēšanas process

Lai audzētu lociņus ūdenī, piemērotas dažādas burciņas un krūzītes. Tvertnes diametram jābūt nedaudz mazākam par sīpola diametru, lai tas stabili stāvētu, nenogrimstot ūdenī.

Piepildi traukus ar ūdeni un novieto sīpolus tā, lai ūdens skartu tikai to apakšējo daļu – pretējā gadījumā sīpoli var sapūt. Lielākos konteineros var blakus ievietot vairākas sīpolu galviņas. Lai novērstu puvi, ūdenim var pievienot aktīvās ogles tabletes vai dažus pilienus ūdeņraža peroksīda.

Lasi vēl: Mani visgardākie burkānu salāti – gatavoju gandrīz katru dienu un dalos ar 3 trikiem, kas tos padara īpašus

Kā kopt ūdenī audzētus lociņus

Novieto traukus ar sīpoliem uz gaišas un siltas palodzes. Galvenais kopšanas nosacījums ir regulāra ūdens nomaiņa (ik pēc 2-3 dienām), lai izvairītos no augšanas apstāšanās un nepatīkamas smakas.

Pievieno ūdenim dzintarskābi, lai sīpols ātrāk izdzītu sulīgus un smaržīgus lociņus.

Leave a Comment