Kā nezāles pārvērst par vērtīgu mēslojumu – metode, par kuru daudzi nebūs dzirdējuši

Ja jūs jau gadiem ilgi izraujat nezāles, uzskatot tās par dārza ienaidniekiem, tad ir vērts aizdomāties, ka tās varētu kļūt par jūsu lielākajiem sabiedrotajiem.

Izrādās, ka parastās pavārpatas, nātre un pat gārsa nav atkritumi, bet gan bezmaksas mēslojuma avots, kas ir efektīvāks par veikalā nopērkamajiem preparātiem.

Noslēpums slēpjas fermentācijā, kas pārvērš nezāles par “zaļo zeltu”. Process sākas ar pareizu izejvielu savākšanu. Izmantojiet tikai jaunas nezāles pirms to ziedēšanas, jo nobriedušiem augiem ir sēklas, kas dīgst dārza dobēs.

Izvairieties no indīgām sugām, piemēram, latvāņiem vai tauriņziežiem, jo ​​to toksīni var iznīcināt labvēlīgos mikroorganismus augsnē. Sasmalciniet savāktos augus ar lāpstu vai atzarošanas šķērēm, lai paātrinātu sadalīšanos.

Piepildiet mucu vai spaini par divām trešdaļām ar zaļo masu, pēc tam piepildiet to ar ūdeni. Pievienojiet sauju cukura vai vecu ievārījumu – tas sāks fermentācijas procesu, aktivizējot pienskābes baktērijas.

Pārklājiet trauku ar plēvi ar caurumiem, lai atbrīvotu gāzes, un atstājiet ēnā 10-14 dienas. Gatavais šķidrums iegūs brūnu krāsu un specifisku smaržu, kas atgādina skābētus kāpostus.

Iegūto koncentrātu atšķaida ar ūdeni proporcijā 1:10 un aplaista augus pie saknēm. Šis mēslojums satur slāpekli, kāliju un fosforu viegli sagremojamā veidā, kā arī humīnskābes, kas uzlabo augsnes struktūru.

Kļūda, kas pārvērš mēslojumu indē, ir metāla trauku izmantošana. Saskaroties ar dzelzi, labvēlīgās baktērijas iet bojā un šķīdums oksidējas. Izvēlieties plastmasas vai koka traukus.

Vēl viens apdraudējums ir pārmērīga noturēšana. Ja šķidrum raudzē vairāk nekā trīs nedēļas, tajā attīstās patogēnas sēnītes. Gatavajai infūzijai vajadzētu putot, bet neizdalīt nepatīkam smaku.

Lai uzlabotu efektu, mucā pievienojiet koksnes pelnus (1 glāze uz 10 l). Sārmainā vide neitralizē rūgšanas skābumu, un no pelniem iegūtais kalcijs un magnijs palielinās auga izturību pret kaitēm.

Īpaši labi uz šo mēslojumu reaģē ķirbji, gurķi un kabači – to augļi kļūst lielāki, un augļu periods palielinās par 2-3 nedēļām.