Apsakņošana
Spraudeņu sakņošanai izvēlies daļēji ēnainu vietu dārzā. Piemērotas ir nelielas dobes vai podi, kas ierakti zemē.
Īpašu uzmanību pievērs augsnei: tai vajadzētu sastāvēt no upes smilšu un kūdras substrāta vienādās daļās.
Ja spraudeņi nogriezti vairāk nekā pirms stundas, ievieto tos ūdenī. Uzmanīgi noņem skujas no spraudeņa apakšējās trešdaļas, lai augs nezaudētu mitrumu.
Spraudeņu galiņus jāapstrādā ar pulverveida līdzekli, kas stimulē sakņu veidošanos un augšanu.
Pēc tam ar nūjiņu vai zīmuli izveido zemē nelielus padziļinājumus apmēram 5 cm attālumā citu no cita. Ievieto spraudeņus bedrītēs 45° leņķī, uzmanīgi piespied augsni ap tiem un apsmidzini ar ūdeni.
Lai radītu siltumnīcas apstākļus, nosedz spraudeņus ar plastmasas pudelēm, plēvi vai speciāliem vāciņiem.
Kopšana
Atceries regulāri apsmidzināt spraudeņus, lai uzturētu atbilstošu mitrumu un novērstu izžūšanu. Turklāt, lai izvairītos no augu puves, ik pa laikam nodroši sptraudeņiem vēdināšanu, noņemot pārsegumu.
Pareizi kopjot, pirmajā gadā pēc iestādīšanas spraudeņiem var parādīties saknes. Ziemā tās jāpārklāj ar mulču, bet pavasarī mulču var noņemt.
Maija beigās spraudeņus var droši pārstādīt tālākai augšanai. Nodrošini, lai jaunās tūjas neatrastos tiešos saules staros!
Tūju pavairošana ar spraudeņiem ir vienkāršs process, kas neprasa daudz pūļu. Tikai dažu gadu laikā krūmi būtiski paaugsies, kļūs sulīgi un zaļi.
Vai tev patīk tūjas dārzā? Varbūt vēlies iestādīt tās savā zemes gabalā? Priecāsimies, ja pastāstīsi komentāros. Ja tev noderēja šis raksts, atzīmē to ar “patīk” un dalies sociālajos tīklos!