Kā saprast, ka orhideja ir jāpārstāda – dārznieku soli pa solim instrukcijas

Kā pārstādīt orhideju

Apmēram dienu pirms orhidejas pārstādīšanas to kārtīgi aplaista. Tas palīdzēs augam tikt galā ar stresu. Tieši pirms pārstādīšanas nomazgājiet rokas un sterilizējiet atzarošanas šķēres, lai izvairītos no kaišu izplatīšanās starp augiem.

1.darbība

Uzmanīgi izņemiet orhideju no poda, satverot to pēc iespējas tuvāk saknēm. Neizraujiet augu aiz vienas lapas – tas var to sabojāt augu pilnībā.

2.darbība

Rūpīgi pārbaudiet saknes un uzmanīgi noņemiet visas sapuvušās vai vecās daļas. Pievērsiet uzmanību slapjām, sarukušām, brūnām vai melnajām saknēm. To darot, izmantojiet šķēres vai atzarošanas šķēres.

3.darbība

Ievietojiet orhideju jaunajā podā – lapu pamatnei jābūt apmēram centimetru zem poda malas. Vislabāk derēs caurspīdīgs plastmasas pods ar drenāžas caurumiem apakšā. Caurspīdīgums ļauj saknēm saņemt gaismu, kas ir būtiski, jo arī orhideju saknes veic fotosintēzi.

4.darbība

Iekaisiet podiņā esošo maisījumu, uzsitot ar to uz galda vai citas līdzenas virsmas, lai miza vai sūnas vienmērīgi sadalītos ap saknēm. Pievienojiet substrātu, līdz tas pilnībā pārklāj saknes.

5.darbība

Stingri piespiediet poda augšpusi, lai nodrošinātu, ka orhideja ir labi nostiprināta. Uzmanīgi aplūkojiet, vai orhidejas saknes patiešām ir cieši ieskautas substrātā, bet ir svarīgi, lai tās nebūtu pārlieku saspiestas. Lai saprastu, ka augs ir pareizi nostiprināts, viegli sakratiet podu – ja augs nekustas, tad viss ir labi.

6.darbība

Rūpīgi laistiet tikko pārstādīto orhideju. Katru nākamo laistīšanu veic aptuveni reizi nedēļā vai ik pēc pusotras nedēļas. Galvenais apskatīties, vai orhideju substrāts ir gandrīz sauss.

Pēc tam rūpējieties par orhideju tāpat kā iepriekš. Noteikti dodiet tai spilgtu, netiešu gaismu un ūdeni. Jūsu augam, iespējams, nebūs nepieciešama pārstādīšana gadu vai divus.