Tējkannās bieži uzkrājas kaļķakmens nogulsnes, kas veidojas no ūdenī esošajām minerālvielām pēc tā iztvaikošanas, un tās ir grūti notīrīt.
Kaļķakmens nogulsnes nav kaitīgas, taču tās var sabojāt tējas vai kafijas garšu, padarot to rūgtāku, un ilgstoši uzkrājoties, tās var veicināt tējkannas bojāšanos. Tomēr Katrīna Springere, blogere un “organizētas saimnieces” titula īpašniece, dalījās ar vienkāršu metodi, kā efektīvi atbrīvoties no kaļķakmens tējkannā.
Izrādās, ka ar problēmu pavisam viegli var tikt galā, izmantojot vienkāršas sastāvdaļas, kas ir katrā virtuvē – citronu sulu vai etiķi.
Kaļķakmens pārsvarā ir kalcija karbonāts, un etiķī vai citronu sulā esošā skābe izšķīdinās šo minerālu dabiski, tāpēc jums nav jāberž tējkanna.
Kā tīrīt tējkannu ar etiķi vai citronu sulu
Piepildiet tējkannu līdz pusei ar ūdeni un pievienojiet bagātīgu daudzumu citrona sulas vai balto etiķi. Uzvāriet ūdeni, ļaujiet tam atdzist un atstājiet tējkannu 15 minūtes.
Pēc tam izlejiet saturu un rūpīgi izskalojiet tējkannu ar tīru ūdeni no krāna.
Piepildiet tējkannu ar tīru ūdeni, uzvāriet to vēlreiz un izlejiet, lai noņemtu atlikušo citronu vai etiķi. Pēc šīs procedūras tējkanna būs dzirkstoši tīra, bez kaļķakmens vai citiem traipiem.
Tīrīšanai varat izmantot citronu sulu, balto etiķi vai abu maisījumu, taču, ja izvēlaties etiķi, iespējams, būs nepieciešams veikt vairākas skalošanas, lai pilnībā atbrīvotos no tā atstātās garšas.
Citronskābes metode
Ja nepatīk etiķis vai citrona sula, vai izmantot arī citronskābi. 1–2 ēdamkarotes citronskābes izšķīdina 1 litrā ūdens. Ielej šo šķīdumu tējkannā un uzsilda līdz vārīšanās temperatūrai.
Pēc vārīšanās ļauj šķīdumam atdzist apmēram 10 minūtes. Iztukšo tējkannu un rūpīgi izskalo ar tīru ūdeni, lai noņemtu citronskābes paliekas.
Abas metodes ir ātras, efektīvas un drošas, tādēļ izvēlies to, kas tev šķiet ērtāka.