Kādēļ jābūt uzmanīgiem sazinoties ar citplanētiešiem? Ko par to domā Stīvens Hokings?

steven-hawking

Stīvens Hokings iepriekš ir daudz runājis par to, par spīti tam, šī informācija ir atkārtošanas vērta, jo tā kādu dienu var diktēt visas cilvēces nākotni.

Savā pusstundu ilgajā dokumentālajā filmā “Stīvena Hokinga mīļākās vietas”, slavenais fiziķis ceļo cauri visumam savā iedomu kuģī “SS Hokings”. Programma aplūko daudzas unikālas visuma vietas, tai skaitā ir Gliese 832, tā saukto super-Zemi, kas atrodas 12 gaismas gadu attālumā no mūsu Saules sistēmas.

Stīvens Hokings saka:

“Ja ir attīstījusies inteliģenta dzīvība [uz planētas Gliese 832], mums to vajadzētu saklausīt. Kādu dienu mēs varam saņemt signālu no šāda veida planētas, tomēr mums jābūt piesardzīgiem vai vispār atbildēt viņiem. Pārākas civilizācijas sastapšana var būt līdzīga brīdim, kad Kolumbs sastapās ar Amerikas pamatiedzīvotājiem. Un tas nebūt labi nebeidzās.”

Savā ziņā viņam ir taisnība. Ja palūkosimies salīdzinoši nesenā pagātnē (teiksim, mazāk kā tūkstoš gadus atpakaļ), mēs ieraudzīsim, ka cilvēces vēsture ir saistīta ar jaunu civilizāciju atklāšanu un nevienam no iesaistītajiem tas labi nebeidzās. Vai nu ekspeditori tiek nogalināti, tādēļ, ka viņi ir potenciāls draugs pamatiedzīvotājiem (Megelāna ierašanās Filipīnās) vai arī notiek pamatiedzīvotāju civilizācijas un kultūras masveida iznīcināšana (Hernans Kortezs).

Šķir lapu tālāk, lai lasītu vairāk:

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

  • <cite class="fn">Ritvars</cite>

    Lielisks veids nelielu, tomēr reālu un regulāru papildinājumu gūšanai savam budžetam, ir dalība loterijās. Sākot no Facebook izlozēm, kuras organizē dažādas firmas pēc Like & Share principa, beidzot ar īstām ārzemju izspēlēm, kur gan jāņem vērā kāda atziņa – loterijas organizē peļņas gūšanai, viss process ir matemātiski izskaitļots un pamatots, lai galvenais ieguvējs būtu rīkotājs. Tomēr matemātikai var likt pretī tādu pašu matemātiku un tad jau izredzes gūt laimestu nosliecas par labu tam, kurš pēdējais pielietojis formulās balstītu taktiku dalībai uz nejaušību balstītā spēlē. Šobrīža aktualitāte ir koplikmes izdarīšana. Reāla shēma kā tikt pie pīrāga gabala, kuru sev cep loteriju organizētāji – līdzīgi kā tu pērc OCTA savam auto pie apdrošināšanas brokera, kurš piemeklē lētāko piedāvājumu, loteriju brokeris piedāvā progresīvu veidu kā vienkārši cilvēki, apvienojoties grupās, vari būtiski palielināt savas izredzes laimēt tādās lielās loterijās kā EuroJackPot, PowerBall, EuroMillion utml. Šie ir šobrīd (visticamāk, pagaidām) vienīgie, kuri piedāvā tādu opciju kā “sindikāti”, kuros apvienojas 100, 1000, varbūt pat vairāk interesentu un par vienādu summu iegādājas 1000, 5000, varbūt pat 10000-20000 loteriju biļetes, dramatiski palielinot izredzes tikt pie galvenā laimesta. Protams, paliek jautājums laimesta lielumā, kuru mēs pēc tam saņemam, bet ir jāpiekrīt, ka šāda riska sadalīšanas stratēģija, darbojoties līdzīgi kā apdrošināšana, pierādījusi sevi vairākkārt, nodrošinot iesaistītos ar varbūt ne pārāk lieliem, desmitos un simtos tūkstošos mērāmiem, bet tomēr jūtamiem ienākumiem. Ja kļuva interesanti, nāc un uzspēlē arī tu. Piereģistrējoties saņemsi loterijas biļeti par brīvu: http://ej.uz/cw9c

Pievienot komentāru