Mūsu laikos šķirto laulību skaits sasniedz gandrīz pusi no kopējā noslēgto laulību skaita. Vai Tu kādreiz esi aizdomājies, kas noved precētu pāri pie šķiršanās?
“Līdz nāve mūs šķirs”. Tie ir vārdi, kurus tu izsaki savam mīļotajam cilvēkam pie altāra. Visticamāk, ka tu šiem vārdiem tici no visas sirds, kad tu tos izrunā laulību ceremonijā. Laiks plūst, situācijas mainās, iestājas rutīna un solījumi aizmirstas. Aizvien mazāk jaunu cilvēku izvēlas saistīt sevi ar laulības saitēm, lai solītu viens otram mūžīgu uzticību un blakus būšanu.
Pētījumi ir atklājuši, ka laulības biežāk tiek šķirtas, tajos pāros, kuros sievas ir nopietni slimas. Tas ir attiecināms uz pāriem, kur vismaz viens partneris ir ne jaunāks par 50 gadiem. Statistika rāda, ka šādas laulības tiek šķirtas par 6% biežāk, nekā tās, kurās sievas ir veselas. Vīra slimība šo situāciju neietekmē.
Tas ir skaidrojams ar to, ka, nonākot dzīvības un nāves situācijā, cilvēki sāk izvērtēt savas prioritātes un atskatās uz savu dzīvi, saprotot, ko viņi ir darījuši pareizi un ko ne visai. Nonākot pie secinājuma, ka vairs sieviete tā negrib dzīvot, viņa it kā saka savam vīram, ka viņš nav pietiekami labi rūpējies par viņas labklājību un veselību. Tāpēc viņa ir slima un, tāpēc viņa vēlas iesniegt šķiršanos.
Sievietes sāk apjaust, ka pēdējos dzīves brīžus nevēlas pavadīt ar cilvēku, kurš nav bijis spējīgs parūpēties par viņu. Kādēļ, lai viņš uzlabotu esošo situāciju pēdējos viņas dzīvēs mēnešos? Izvēle ir skaidra- sieviete vēlas aiziet.
Avots: time.com