Kādi patiesībā noslēpumi slēpjas, ja bezdelīga apmetusies tavās mājās

Simtprocentīgs pozitīvs

Daudzām tautām bezdelīga bija saistīta ar kaut ko labu un gaišu, simbolizējot jaunu sākumu. Pavasara iestāšanās tika saistīta ar bezdelīgām, kuru atgriešanās no dienvidiem norādīja uz gada gaišākā laika sākumu.

Pat kristietības ienākšana lielā mērā nemainīja cilvēku attieksmi pret bezdelīgām. Nav nejaušība, ka, piemēram, Itālijā bezdelīgas mīļi dēvē par Tā Kunga cālēnu, bet Vācijā tās tiek sauktas par Madonnas putnu!

Bezdelīgas, kas parasti veido savas ligzdas pie mājas ārsienām, mūsu senči uzskatīja par veiksmes simbolu ikdienas darbos. Šo putnu ligzdas tuvums mājām tieši saistījās ar ražas apjomu un mājlopu pēcnācējiem. Tāpēc bērni vienmēr tika mācīti iet apkārt bezdelīgas ligzdai, jo, saskaņā ar ticējumu, tās bojāšana varēja izraisīt nepatikšanas.

Bezdelīga tika uzskatīta pat par mājas talismanu. Pastāvēja ticējums, ka šis putns apmetas tikai tajās mājās, kur valda mīlestība un harmonija.

 

 

Tāpēc cilvēki ar visiem spēkiem sargāja bezdelīgas ligzdu, kas parādījās uz mājas ārsienas, un nekavējoties palīdzēja putniem, ja tiem radās kādas problēmas. Taču, ja bezdelīgas pameta ligzdu, kas bija uzcelta pie mājas, to uzskatīja par nelaimi nesošu zīmi mājokļa iemītniekiem.

Tāpēc arī mūsdienās lauku rajonos bērni izvairās aiztikt bezdelīgu ligzdas, un tam ir pamatots iemesls! Galu galā, senos laikos bija aizliegts izņemt bezdelīgas ligzdu pat no baznīcas vai valdības ēkas. Bet, ja tāda ligzda parādās tavā mājoklī, tas tiek uzskatīts par veiksmes zīmi, un tevi var tikai apsveikt!

Latviešiem ir sakāmvārds: “Ja bezdelīga pie kādas mājas taisa ligzdu, tad būs laime.” Šī ir gadsimtiem pārbaudīta gudrība, kurā, visticamāk, ir savs patiesības grauds.

Un kādas asociācijas tev ir ar bezdelīgām? Vai šie laimi nesošie putni ir apmetušies arī tavās mājās? Būtu prieks dzirdēt tavu stāstu raksta komentāros!

Leave a Comment