4. Facēlija – dabīgs augsnes bagātinātājs un nezāļu izspiedējs
Zaļmēslojuma augs facēlija aug ar ātrumu 10 cm nedēļā, vienlaikus nomācot nezāles un bagātinot augsni ar slāpekli. Sējiet to pavasarī pirms galveno kultūru stādīšanas – un ravēšana vairs nebūs jūsu ikdienas darbs. Papildus bonuss – tās zilie ziedi piesaistīs apputeksnētājus, veicinot ražu.
5. Hosta – ideāla izvēle ēnainām vietām
Tur, kur pat zāle neaug, hosta izveidos blīvu, dekoratīvu lapu paklāju. Hostas veido lielas, blīvas lapas, kas noēno augsni, samazinot saules gaismas piekļuvi nezālēm un kavējot to augšanu.
Mulčas efekts – Biezais lapojums saglabā augsnes mitrumu un samazina nezāļu sēklu dīgšanu. Konkurence par resursiem – Kad hostas ir labi iesakņojušās, tās patērē barības vielas un ūdeni, atstājot mazāk resursu nezālēm.
Lai panāktu maksimālu efektu, izvēlieties šķirnes ar lielām lapām, piemēram, ‘Blue Mouse Ears’, un daliet cerus ik pēc trim gadiem, lai kontrolētu to izplatību.
Tevi noteikti interesēs
- Auksts maijs, kam seko sausums un vētras – Meteorologi ir snieguši laikapstākļu prognozi 2025. gada vasaraiby Sandra Ločmele
- Nav nekāda vīra ēna… Šos faktus par ASV Pirmo lēdiju Melāniju Trampu zina tikai retaisby Laura Blūma
- Evija Krūze emocionāli atklāj kā nolēmusi kļūt par aktrisi un kam nācies iet cauri – tas nebija viegliby Sandra Ločmele