Kaimiņš ieteica ātru metodi – tagad kurmji vairs netraucē – tikai pusstunda un problēma atrisināta

Mūsdienās ir dažādi veidi, kā atbrīvoties no kurmjiem: speciāli slazdi, tamponi, kas samērcēti amonjakā, pudeles, kā arī sapuvušas olas, ko ievieto kurmju alās.

Vēl viena iespēja ir appludināt visas kurmju ejas ar ūdeni.

Pazemes rakšanas meistari – draugi vai kaitēkļi?

Kurmji ir mazi, pazemes dzīvei pielāgojušies zīdītāji, kas izceļas ar savām spēcīgajām priekšķepām, kas piemērotas rakšanai. Lai gan šie dzīvnieki ir noderīgi ekosistēmai, jo uzirdina augsni un iznīcina kaitēkļus, daudziem dārzu un mauriņu īpašniekiem tie sagādā galvassāpes.

Kurmji izveido pazemes tuneļus, kas bojā zālienu, dārzu un pat lauksaimniecības kultūras. Turklāt viņu rakumu rezultātā rodas neglīti zemes uzkalni, kas var sabojāt ainavu un apgrūtināt zālāja kopšanu.

Kurmju izskats un pielāgojumi

Kurmji ir mazi, taču ļoti spēcīgi dzīvnieki, kuru ķermenis ir pielāgots dzīvei pazemē. Viņiem ir īss, apaļš ķermenis, blīvs un samtains kažoks, kas palīdz viegli pārvietoties šaurās ejās. Viņu acis un ausis ir ļoti mazas, jo pazemē redze un dzirde nav tik būtiska kā spēja just vibrācijas. Tomēr viņiem ir izcili attīstīta oža un taustes sajūta, kas palīdz atrast barību un orientēties pazemes tuneļos.

Kāpēc cilvēkiem kurmji nepatīk?

Neskatoties uz pozitīvo ietekmi, kurmji var radīt daudz neērtību dārzu īpašniekiem. Viņu izrakumi sabojā mauriņus un padara zālienu nelīdzenu, radot neizskatīgus uzkalnus. Kurmju tuneļi var arī bojāt dārza augu saknes un iznīcināt jaunos stādus. Tāpēc daudzi cilvēki meklē veidus, kā pasargāt savu īpašumu no šiem nelūgtajiem viesiem.

Tāpēc cilvēki nereti meklē efektīvas metodes, kā no šiem nevēlamajiem viesiem atbrīvoties.

 

Tomēr ir vienkāršāks un iedarbīgāks veids, kā izvilināt kurmjus no to alām. Par šo metodi uzzināju no paziņas, un tā patiešām strādā.

Neviena dzīvā radība uz Zemes nevar izdzīvot bez skābekļa, tāpēc, lai piespiestu kurmi pamest savu alu, nepieciešams maksimāli ierobežot gaisa piekļuvi viņa miteklim. Lūk, kādu risinājumu man ieteica kaimiņš…

 

Jāizmanto jebkura elastīga caurule ar lielu diametru (var derēt arī 3/4 dārza šļūtene, taču ieteicams vismaz 32 mm diametrs). Es izvēlējos gofrētu cauruli ar 50 mm diametru, ko parasti izmanto pazemes elektroinstalācijas montāžai.

Vienu gofrētās caurules galu ievietojam kurmja alā.

Sķir otru lapu, lai turpinātu lasīt