Pārējos kurmja rakumus dārzā viegli piebradājam.
Otru caurules galu pievienojam izplūdes gāzu avotam, piemēram, automašīnas izpūtējam, gāzes ģeneratoram, zāles pļāvējam vai jebkurai citai iekārtai ar iekšdedzes dzinēju.
Iedarbinām dzinēju un gaidām 15–30 minūtes. Izplūdes gāzes daudz ātrāk nekā ūdens izplatās pa visām kurmju ejām, kuru garums var sasniegt pat vairāk nekā 100 metrus.
Pēc 30 minūtēm visi apkārtnes kurmji sāk līst ārā no savām alām, tostarp arī tie, kas dzīvojuši kaimiņu teritorijās. Par šo kaimiņa metodi cīņai ar kurmjiem uzzināju brīdī, kad manā dārzā pēkšņi lielā skaitā sāka parādīties kurmji.
Tomēr ir arī pozitīvā: Kurmju loma dabā
Lai gan cilvēkiem kurmji bieži šķiet kaitēkļi, tie patiesībā veic svarīgu darbu ekosistēmā. Kurmju rakumi palīdz uzirdināt un aerēt augsni, veicinot labāku ūdens un gaisa apriti. Viņi arī samazina kaitēkļu skaitu, ēdot kukaiņu kāpurus, kas var sabojāt augus un kultūraugus.
Pēc šīs procedūras kurmjus var viegli izķert. Piemēram, es pēc to noķeršanas nogādāju tos 20–30 kilometru attālās lauku vai meža teritorijās un tur palaidu brīvībā.
Tevi noteikti interesēs
- Maigās biezpiena bulciņas ar marmelādi – gardums, kas vienkārši kūst mutēby Anete Vītola
- Jāmāk nepieļaut attiecībās šādas situācijas, bet tādas kā Liene ir pilna pasaule – vīrieši gan vainigi ir visi, tikai ne patsby Anete Vītola
- Kā nezāles pārvērst par vērtīgu mēslojumu – metode, par kuru daudzi nebūs dzirdējušiby Anete Vītola