Un, starp citu, ne tikai Āzijā. Mēs esam pārliecināti, ka jūs ievērojāt dažu stiprā dzimuma pārstāvju nagu uz mazā pirkstiņa. Kad šādu “aksesuāru” redzi pirmo reizi, pieķer sevi pie domas, ka… nu, laikam jaunietis vienkārši aizmirsis, nepaspēja vai negribēja nogriezt to pašu nagu.
Vai arī viņam vienkārši nebija pie rokas šķēru! Bet, kad garš, nags krīt acīs vairāk nekā vienu vai divas reizes, jūs neviļus sākat domāt: “Varbūt tas ir vajadzīgs kaut kam?”
Tāpat kā daudzas citas neskaidras lietas mūsu dzīvē, arī garais nags uz mazā pirkstiņa senatnē kļuva par neatņemamu vīrieša tēla atribūtu. Tomēr par to ir vairākas interesantas teorijas.
Saskaņā ar vienu versiju, paraža nēsāt garu, smailu nagu uz mazā pirkstiņa radusies Ķīnā, kur šis vīrišķā stila elements atšķīra cildenas izcelsmes cilvēkus no strādniekiem, zemniekiem un tā sauktajiem rīsu lauka kultivētājiem.
Spriediet paši, vai ar tādiem nagiem var rakt zemē vai, teiksim, veikt tīrīšanu? Protams, ka nē. Tāpēc garie nagi (un ne tikai uz mazā pirkstiņa) kļuva par aristokrātijas vai bagāto sabiedrības slāņu atšķirīgu iezīmi. Šī tradīcija faktiski migrēja no ķīniešu kultūras un izplatījās citās Dienvidaustrumāzijas tautās.
Cita teorija apgalvo, ka tradīcija uzaudzēt garu nagu uz mazā pirkstiņa sakņojas indoķīniešu māņticībās – taizemiešu. Saskaņā ar “zinātni” par likteņa lasīšanu ar roku, citiem vārdiem sakot, hiromantiju, mazo pirkstiņu sauca par “bagātības pirkstu”, jo tas tika uzskatīts par veiksmes, naudas pelnīšanas un komunikācijas prasmju rādītāju.
Ja mazais pirksts nebija pietiekami garš (tā gals ar atvērtu plaukstu nesasniedza zeltneša trešās falangas sākuma līniju), tas nozīmēja, ka tā īpašnieks nevarēja paļauties uz veiksmi un neizsakāmām bagātībām. Viņš ir vienkārši viduvējs… ar ļoti viduvēju mazo pirkstiņu. Un otrādi: tie, kuriem ir gari nagi, tika uzskatīti par veiksminiekiem dzīvē.
Tāpēc daži Taizemes vīrieši uz saviem mazajiem pirkstiņiem speciāli uzaudzēja garus nagus, lai, tā teikt, izlabotu likteņa netaisnību, “sasniegtu” zeltneša trešās falangas līniju un saņemtu augstāko spēku svētību!
Papildus Āzijas teorijām par mazā pirkstiņa naga audzēšanas tradīcijas izcelsmi pastāv arī Eiropas, kas datētas ar 17. gadsimtu.
Lasi vēl: Kā atrisināt ikdienas problēmas, izmantojot tikai vienu līdzekli. Es izmantoju mājās gatavotu pastu, lai iztīrītu visu virtuvi un vannas istabu
Pirmie Eiropā šo “piederumu” modē ieviesa augstmaņi, kuri nagu izmantoja tikai praktiskiem nolūkiem – ar to atvēra pasta aploksnes, kas aizzīmogotas ar zīmogvasku.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….