Kāpēc nekādā gadījumā nevajadzētu gulēt ar galvu vai kājām vērstām pret logu

Citas pazīmes un uzskati par miegu

Kurā virzienā gulēt ar galvu: uz ziemeļiem vai dienvidiem

Dažās kultūrās tiek uzskatīts, ka gulēšana ar galvu uz ziemeļiem var kaitēt veselībai. Tas tiek saistīts ar Zemes magnētiskajiem laukiem. Indijas Vastu sistēma un Ķīnas Fen Šui apgalvo, ka galvai jābūt vērstai uz dienvidiem, lai nodrošinātu labāku miegu, jo ziemeļi var izraisīt problēmas ar asinsriti un veselību kopumā.

Guļ zem spoguļa

Arī gulēšana zem spoguļa vai spoguļa priekšā tiek uzskatīta par nevēlamu. Ir ticējums, ka spoguļi ne tikai atspoguļo redzamos attēlus, bet arī var dubultot enerģiju, tostarp negatīvo. Šāda enerģiju intensificēšana var radīt nemierīgu miegu un pat izraisīt murgus, īpaši, ja spogulis atspoguļo guļošo cilvēku.

 

Gulēt uz cieta spilvena

Pastāv uzskats, ka gulēšana uz pārāk cieta spilvena vai vispār bez spilvena var izraisīt kakla un muguras problēmas.

Tāpat tiek uzskatīts, ka spilvenam jābūt pietiekami mīkstam, lai miega laikā nodrošinātu pareizu galvas un kakla novietojumu, saglabājot veselību un nodrošinot labu atpūtu.

Gulēt ar atvērtām kājām

Gulēšana ar atvērtām kājām (bez segas) tiek uzskatīta par aicinājumu gariem un spokiem. Šī pārliecība var būt saistīta ar neaizsargātības sajūtu, ko cilvēks izjūt, atstājot ķermeņa daļas nesegtas miega laikā, kas tiek uzskatīts par atvērtu aicinājumu negatīvām enerģijām vai garu klātbūtnei.

Guļ ar aizvērtām durvīm

Gulēt ar aizvērtām istabas durvīm ieteicams ne tikai drošības apsvērumu dēļ (piemēram, ugunsgrēka gadījumā), bet arī, lai radītu mierīgāku un aizsargātāku vidi. Atvērtas durvis var būt trauksmes un diskomforta avots, kā arī ļauj iekļūt nevēlamām enerģijām.

 

Šīs ticējumu saknes sniedzas tālu vēsturē un atspoguļo senus kultūras uzskatus par miegu un telpu, kurā mēs atpūšamies. Lai arī daudzas no šīm pārliecībām nav balstītas uz zinātniskiem faktiem, tās turpina ietekmēt cilvēku dzīves un saglabājas tautas tradīcijās visā pasaulē.

 

Leave a Comment