Tīrs spogulis bez svītrām kļūst par īstu izaicinājumu daudzām saimniecēm.
Šķietami vienkāršs uzdevums pārvēršas par sarežģītu meklējumu, kad pēc rūpīgas mazgāšanas uz virsmas parādās neizskatīgas pēdas un traipi. Izrādās, ka tam ir vairāki iemesli, par kuriem šodien arī iepazīstināsim.
Ūdens sastāvs
Cietais krāna ūdens satur lielu daudzumu minerālsāļu. Žūstot, sāļi veido bālganu pārklājumu uz spoguļa virsmas. Filtrēta vai destilēta ūdens izmantošana ievērojami uzlabo tīrīšanas rezultātus.
Nepiemēroti līdzekļi
Universālie tīrīšanas līdzekļi bieži atstāj plānu plēvi uz stikla.mSastāvdaļas, kas veido sadzīves ķimikālijas, var reaģēt ar spoguļa aizsargkārtu. Speciālie stikla virsmu tīrīšanas līdzekļi uzrāda vislabākos rezultātus.
Nepareiza tehnika
Apļveida kustības, noslaukot spoguli, veicina svītru veidošanos. Haotiskas kustības ar lupatu nevienmērīgi sadala netīrumus pa virsmu. Pareizā tehnika ietver spoguļa noslaucīšanu, izmantojot vertikālas vai horizontālas kustības.
Salvešu kvalitāte
Plūksnainas lupatas atstāj uz virsmas nelielas šķiedras. Zemas kvalitātes papīra dvieļi tīrīšanas laikā mēdz lobīties. Mikrošķiedras lupatiņas bez plūksnām tiek uzskatītas par labāko izvēli spoguļu kopšanai.
Temperatūra
Karstais ūdens paātrina iztvaikošanas procesu un veicina svītru veidošanos. Auksts ūdens palēnina piesārņotāju izšķīšanu. Ērts istabas temperatūras ūdens nodrošina vislabākos tīrīšanas rezultātus.
Apgaismojuma efekts
Tieša saules gaisma paātrinās mazgāšanas līdzekļa žūšanu. Virsmas nevienmērīga izžūšana izraisa traipu veidošanos. Spoguļus ieteicams mazgāt mākoņainā laikā vai mākslīgā apgaismojumā.
Mazgāšanas līdzekļu atliekas
Nepietiekama skalošana atstāj tīrīšanas līdzekļu pēdas. Ziepju šķīduma atliekas kristalizējas uz virsmas. Uzmanīgi noņemot mazgāšanas līdzekli ar tīru, mitru drānu, tiek novērstas svītras.
Virsmas stāvoklis
Mikroplaisas un amalgamas bojājumi apgrūtina spoguļa kopšanu. Aizsargkārtas pārkāpums ap malām ļauj iekļūr mitrumam. Vecie spoguļi prasa rūpīgāku apiešanos un īpašus kopšanas līdzekļus.