Kāpēc pirms gulētiešanas viedtālrunī vienmēr jāizslēdz Wi-Fi un Bluetooth

Vai pirms gulētiešanas jūs pievēršat uzmanību Wi-Fi vai Bluetooth iestatījumiem savā viedtālrunī? Vai jūs tos izslēdzat vai atstājat ieslēgtus?

Es tiešām domāju, ka teju neviens neizslēdz Wi-Fi pirms došanās pie miera. Bet, ja atstājat ieslēgtus Wi-Fi iestatījumus, jūs pieļaujat lielu kļūdu!

Pēc vairāku ekspertu domām, šī funkcija ir jāatspējo miega laikā. Un tagad jūs droši vien sev jautājat – kāpēc?

Viena lieta ir tāda, ka jūs lieki tērējat akumulatora darbības laiku un vienlaikus saīsiniet to. Viss ir ļoti vienkārši. Nav nepieciešams, lai šī funkcija būtu aktīva, jo jūs taču neizmantosiet viedtālruni miega laikā, vai ne?

Jā, mēs visi zinām, ka Wi-Fi ir foršs, ātrs un ļoti noderīgs. Taču daudzi speciālisti visā pasaulē ir to pētījuši un apgalvo, ka Wi-Fi var kaitēt viedtālruņu lietotājiem.

Wi-Fi mums ir pieejams kopš 1997. gada. Kopš tā laika daudzos dažādos pētījumos šī “problēma” ir izvērtēta un secināts, ka Wi-Fi var negatīvi ietekmēt mūsu veselību, īpaši bērnu veselību.

Piemēram, 2008. gadā pazīstamais izdevums “Scientific American” publicēja rakstu ar nosaukumu “Kā mobilais tālrunis kontrolē prātu”, kurā tika izskaidroti draudi, ko Wi-Fi rada cilvēka smadzenēm.

Pētnieki noskaidroja, ka elektromagnētiskie signāli no mobilajiem tālruņiem var mainīt cilvēka smadzeņu viļņus un uzvedību, tostarp izraisīt bezmiegu vai garīgās un fiziskās veselības problēmas.

Piemēram, slimnīcās un lidmašīnās aizliedz lietot mobilos tālruņus, jo to elektromagnētiskā pārraide var traucēt jutīgām elektriskām ierīcēm.

Līdzīgus traucējumus viedtelefoni var radīt cilvēka smadzeņu darbībā, jo visas mūsu domas, sajūtas un darbības rodas no bioelektrības, ko ģenerē neironi un kas tiek pārraidīta caur sarežģītām nervu ķēdēm mūsu galvā.

Tāpēc nākamreiz pirms gulētiešanas padomājiet – varbūt ir vērts uz nakti izslēgt Wi-Fi funkciju. Nav jau tā, ka to nedarot, jūs uzreiz piemeklēs nopietnas kaites, bet drošs paliek drošs – labāk taču novērst varbūtējas nepatīkamas sekas, īpaši, ja runa ir par veselību, vai ne?

Leave a Comment