Vainaga veidošanās
Saspiežot dzinumu galus, tiek stimulēta jaunu pumpuru veidošanās. Nokaltušos ziedu kātus izņem uzreiz pēc ziedēšanas. Sabiezinātos un vājos dzinumus izgriež, lai uzlabotu gaismas un gaisa cirkulāciju. Formējošā atzarošana tiek veikta uzmanīgi, lai nesavainotu augu.
Mitrums
Ģerānija dod priekšroku mērenam gaisa mitrumam. Auga novietošana apkures ierīču tuvumā nav vēlama. Lai uzturētu optimālu mitruma līmeni, tiek izmantotas paplātes ar mitriem oļiem. Tieša lapu izsmidzināšana var izraisīt plankumus un slimību attīstību.
Tamāra Globa skaidri un gaiši norādījusi, ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt 12. novembrī
Vēl daži padomi
Ģerānijas pārstādīšana ziemā tiek veikta tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams. Sagatavotais augsnes maisījums ir barojošs, ar labu gaisa un mitruma caurlaidību. Sakņu sistēma tiek pārbaudīta, vai nav bojājumu. Podu izvēlas atbilstoši sakņu sistēmas izmēram.
Ģerānijas zied ilgi un bagātīgi, bieži vien no pavasara līdz pat rudenim, tāpēc tās ilgstoši priecē ar savu skaistumu un piešķir krāsu jebkurai telpai vai dārzam. Papildus skaistajiem ziediem ģerānijas lapas pašas par sevi ir dekoratīvas – tām bieži vien ir interesantas formas, raksti vai faktūras. Dažām šķirnēm ir divkrāsainas lapas, kas piešķir augam papildu vizuālo vērtību.
Galvenais ir par viņām labi parūpēties!