Ko darīt dārzniekiem, kuri pirms aukstā laika nepaspēja balināt kokus – izmantojiet citas aizsardzības metodes

Bieži gadās, ka dārzkopji aizņemtības dēļ nokavē īsto laiku koku balināšanai. Šādā situācijā eksperti iesaka pievērsties citām aizsardzības metodēm.

Balts agrotekstils

Sagrieziet spunbondu vai lutrasilu sloksnēs un aptiniet tās ap koku stumbriem. Materiāla nostiprināšanai izmantojiet stiepli vai virvi. Agrotekstilmateriāli neļaus saules stariem uzkarsēt mizu un tādējādi pasargās to no plaisāšanas, taču tas ir bezspēcīgs pret sēnītēm un kaitēkļiem, tāpēc vispirms dārzā jāveic izskaušanas apstrāde un pati šķiedra jāpiesūc ar fungicīda šķīdumu.

Ja pievienosi tam terpentīnu vai kreolīnu, tad arī grauzēji kokam nebūs biedējoši.  Ja šī iespēja jums šķita sarežģīta, iegādājieties dārza pārsējus, kas ir agrošķiedras sloksnes ar aizsargājošu savienojumu.

Aptin koku stumbrus ar dabīgiem vai speciāliem materiāliem

Jute vai linu audums ir elpojošs materiāls un aizsargā no sala un saules. Siena vai salmu kūlīši — sasien tos ap stumbru, lai nodrošinātu siltuma izolāciju. Avīzes vai kartons — ekonomiska un viegli pieejama alternatīva.

Skujkoku egļu zari

Egļu zari veic dažādas funkcijas, un viena no tām ir koku aizsardzība no sala, saules un grauzējiem. Egļu zarus var piesiet pie stumbriem ar skujām uz leju vai pildīt maisus ar skujām un atgriezumiem un novietot ap stumbriem.

Māla vai kūdras pasta

Pēdējos gados daži dārzkopji pievēršas arī šim dabīgajam aizsardzības līdzeklim. Samaisa mālu ar ūdeni, līdz izveidojas krēmīga masa, un noklāj stumbru. Tā aizsargā mizu no plaisāšanas un temperatūras svārstībām.

Dūmošana (apsildīšana)

Šo metodi biežāk izmanto mazākiem dārziem vai jauniem kociņiem. Lai metodi īstenotu, uzstāda metāla traukus ar degošu materiālu (piemēram, sausas lapas), lai radītu dūmus un siltumu ap kokiem salnu laikā.

Leave a Comment