Ko nedrīkst stādīt blakus ķiršiem: augi, kas nesadzīvo ar ķiršiem

 

Bērzs ir ļoti skaists augs. To bieži izmanto ainavu veidošanai. Koks ir diezgan čakls un mīl mitrumu. Ja applūstošos zemes gabalos šāds kaimiņš sniegs labumu tikai ķiršu dārzam, visos citos gadījumos bērzs kļūs par galveno konkurentu par resursiem. Tas jāstāda vismaz 6 metru attālumā no visiem pārējiem augļu un kauleņu kultūrām. Ja zemes gabals ir neliels un augsne ir viegla, bērzus labāk stādīt aiz žoga. Tā paša iemesla dēļ liepas, ozoli, papeles un kļavas nav labākie ķiršu kaimiņi.

Kā palielināt ražu un uzlabot ogu garšu?

Bieži vien dārznieki dara visu nepieciešamo, bet nesasniedz vēlamo rezultātu. Viens no iemesliem var būt pareizā kaimiņa, proti, citas šķirnes ķiršu, trūkums. Koku savstarpējai apputeksnēšanai ir nepieciešami putekšņi.

Jāzina, ka ķirši, tāpat kā daudzi citi koki, ir cieši saistīti ar mikorizu. Mikorizas sēnes apmetas tās saknēs, kas palīdz augam uzņemt barības vielas. Ja kāda iemesla dēļ augsne ir noplicināta vai tajā samazinājies mikroorganismu skaits regulāras apstrādes ar fungicīdiem dēļ, var palīdzēt bioloģiskie preparāti.

Mikorizas sēnes dalīsies barības vielās ar ķiršu kokiem, kas savukārt sniegs tiem glikozi. No šīs abpusēji izdevīgās sadarbības ieguvēji ir visi. Koks aug spēcīgs un vesels, veido daudz pumpuru un dod lielisku ražu.

Jāsaprot, ka ķiršu ogas vīst tikai noteiktos apstākļos. Gaisa temperatūrai jābūt virs +10C. Ja ziedēšanas laikā kļūst vēsāks vai sākas sals, olšūnas nebūs. Viss, kam izdosies izveidot olšūnas, drīz nokritīs. Lai nezaudētu ražu, dārzkopjiem jāizvēlas vēlākas šķirnes un jāseko līdzi laika prognozei. Pirms un tūlīt pēc aukstuma iestāšanās ir svarīgi apstrādāt ziedošus kokus ar dzintarskābi vai jebkuriem preparātiem uz tās bāzes.

Liepājas kafija vairs nav pieejama veikalu plauktos – atbildam uz jautājumu, vai tā pazudusi uz visiem laikiem

Dzintarskābe paātrinās bioķīmiskos procesus, palielinās auga imunitāti un vitalitāti.

Leave a Comment