4. “Nestāstiet cilvēkiem to, ko viņi nespēj saprast.”
Par piesardzību, kad nododam informāciju citiem cilvēkiem.
Daži cilvēki nevar pilnībā saprast vai pareizi interpretēt zināšanas vai idejas, jo to uztvere, pieredze vai izglītības līmenis ir ierobežots.
Arābu kultūrā uzskata, ka priekšlaicīga sarežģītu jēdzienu izteikšana tiem, kuri nav gatavi tos saprast, var izraisīt pārpratumus, neskaidrību par to nozīmi un pat šo zināšanu kļūdainu izmantošanu.
Šī gudrība mudina rūpīgi izvēlēties auditoriju, kurai tiek atklātas dziļas patiesības, filozofiskas idejas vai specializētas zināšanas, nodrošinot, ka klausītājiem ir pietiekama izpratne, lai izprastu jūsu vēstījuma būtību.
Jūs iztērēsiet daudz enerģijas, mēģinot tikt sadzirdētiem no tiem, kuri nespēj dzirdēt, bet kāpēc? Vienkārši atrodiet tos, kas spēj ieklausīties.
Šī gudrība neuzliek pienākumu pilnībā slēpt zināšanas. Gluži pretēji, tā uzsver pareizas pieejas un laika izvēles nozīmi, lai dalītos ar gudrību ar tiem, kas ir gatavi to saņemt un izmantot.
5. “Kad tu runā, taviem vārdiem jābūt labākiem par klusēšanu.”
Alternatīva: “nerunā, ja vien tas pasaulē neko nemainīs.”
Izteikumiem vajadzētu nest vērtību un gudrību, darot vairāk laba nekā klusēšana. Arābu kultūrā klusēšana tiek uzskatīta par piesardzības un paškontroles zīmi, tāpēc to vajadzētu pārkāpt tikai tad, ja jūsu vārdi ir patiešām svarīgi.
Šī gudrība iedrošina cilvēkus pārdomāt savus vārdus pirms to izrunāšanas. Tukša pļāpāšana, bezjēdzīgas runas vai emociju vadīti pārsteidzīgi teikti vārdi ir daudz mazāk vērtīgi nekā vienkārša klusēšana.
Arābu kultūrā cilvēki tiek aicināti atturēties no liekas runāšanas, ja tā nepievieno vērtību diskusijai, nesniedz svarīgas zināšanas vai neveicina kāda pozitīva mērķa sasniegšanu. Klusēšana tiek uzskatīta par gudrības un paškontroles izpausmi.
Tomēr, ja cilvēks nolemj runāt, tiek sagaidīts, ka viņa vārdi būs pilni ar dziļu nozīmi, izpratni un vērtīgu dzīves pieredzi. Viņa runai jābūt iedvesmojošai, apgaismojošai vai sniedzot labumu klausītājiem, nevis paliekot tukšiem izteikumiem.
Māte, ciemojoties pie māsas, atrada dīvainu maisu saldētavā, kuru bija paslēpis viņas vīrs
Šie pieci arābu gudrie padomi ir tikai neliela daļa no šīs kultūras veiksmīgā mantojuma. Tie mums atgādina par rūpīgas komunikācijas un pašcieņas nozīmi, liekot apstāties šajā steidzīgajā ikdienas ritmā un aizdomāties…
Interesanti, kurš no šiem citātiem ar jums rezonēja, patika visvairāk? Dalieties komentāros.
Tevi noteikti interesēs
- Maksims Galkins publicē līdz šim neredzētas Allas Pugačovas bildes un paziņo, ka 15.aprīlis viņu ģimenē ir ļoti īpaša dienaby Laura Blūma
- Publiskota informācija, kuri Latvijas iedzīvotāji var pretendēt uz Lieldienu pabalsta saņemšanuby Sandra Ločmele
- “Tā sajūta nav diez ko omulīga…”: Jēkabpils novada iedzīvotāji nobažījušies par savu drošību – lāči, vilki un lūši siro 150 metrus no mājām (video)by Laura Blūma