Kristas Burānes “aizliegtā” runa nokļūst sociālajos tīklos. Noskaties!

Šodien no Rīgas domes sasauktā foruma “Rīga dimd, iedzīvotāji runā” programmas pēdējā brīdī gandrīz tika izņemta režisores Kristas Burānes uzruna, liecina ieraksts pašas režisores un vairāku foruma dalībnieku Facebook kontos.

Režisore savā prezentācijā bija nolēmusi runāt par Lielo kapu draugiem, Pērnavas ielas kastaņu aizstāvjiem un biedrību “Pilsēta cilvēkiem”, kas nereti kritizē Rīgas pašvaldības darbu un iedvesmojuši viņas darbus “Robežas” un “Cietoksnis”.

Taču trešdienas rītā, jau ceļā uz pasākumu, Burāne saņēma zvanu, ka iecerētās prezentācijas tēma rīkotājiem ir nepieņemama un viņai jārunā tikai un vienīgi par projektu “Robežas”, vēsta sabiedrisko mediju portāls LSM.lv

Režisorei zvanījusi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un Sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilze Meilande, kura vēlāk skaidroja, ka Burānes runa nav atcelta. Nesaprašanās radusies, jo no režisores gaidīta runa par citu tēmu – viņas dokumentālajām izrādēm.

Uz norādi, ka no malas tas izskatās pēc mēģinājuma apklusināt uzaicinātā runātāja vēlmi skart pašvaldībai netīkamas tēmas, pašvaldības pārstāve atbildēja: “Nu jā, bet šī nav tā platforma, kurā mēs tagad sanāktu un runātu par visiem Rīgas domei netīkamiem jautājumiem.”

Galu galā Burānei uzstāties iedzīvotāju forumā tomēr atļāva. Vēlāk sociālajos tīklos bija lasāms, ka tieši Burānes uzstāšanās laikā dīvainā kārtā radušās tehniskas problēmas ar foruma tiešraidi. Taču operdziedātāja Evita Zālīte, kura arī piedalījās forumā, ierakstījusi režisores uzstāšanos un publicējusi saiti savā Facebook kontā.

Plašu rezonansi Rīgas domes centieni apklusināt “neērto” režisori guvuši mikroblogošanas vietnē Twitter, kur lasāmi gan dzēlīgi komentāri par Rīgas domes vadības stilu, gan arī atzinība Kristai Burānei par pilsonisko drosmi.

Lasi arī: Labākais horoskops 2018. gadam. Ko Suns atnesīs katrai horoskopa zīmei, stāsta astroloģe Inguna Balgalve

Ņemot vērā lielo sabiedrības interesi par Kristas Burānes runu, sniedzam saiti uz Evitas Zālītes Facebook kontu, kur iespējams to noklausīties pilnā apmērā.

 Avots:
Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru