Kurš par to atbildēs!? Jāņa Čakstes mazmeita Barbara Rīgā piedzīvo pazemojumu

No pozitīva emocionāla pacēluma līdz skarbai realitātei. Tā savas izjūtas raksturo Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmeita Barbara pēc piedzīvotā Rīgas ostā, raksta portāls lsm.lv un ziņo raidījums 4 studija.

Barbara Radinga kopā ar dēlu Verneru pēc ilgāka laika bija atbraukusi no Zviedrijas uz Latviju, lai piedalītos sava vectēva – Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes muzeja atklāšanā “Aučos”. Nākamajā dienā pēc svinīgā notikuma ar prāmi “Tallink” no Rīgas pasažieru termināla devusies mājup. Jau iepriekš, pērkot biļetes, bija pieteikts, ka kundze pārvietojas ratiņkrēslā un ostā būs nepieciešama palīdzība, lai nokļūtu līdz kuģim.

Par visai nepatīkamu starpgadījumu ostā pastāstīja Barbaras kundzes radinieks Jānis Tepfers: “Mums pienāca divi vīri, teica, ka nāks un palīdzēs, bet viņi stums ratiņkrēslu. Bet viņas dēls to nevēlējās – viņai vairākas kaites, un tas nav tik viegli izdarāms. Lūdza palīdzību ar somām. Viņi atteicās. Teica, ka vai nu stums ratiņkrēslu vai nedarīs neko.”

Tad, kad apkalpojošais personāls, atteikdamies palīdzēt nest bagāžu pasažierim ar īpašām vajadzībām, lepni bija devušies prom, līdz biļešu kontrolei Barbaru un viņas dēlu Verneru pavadīja Jānis. Arī pie biļešu kontroles darbiniece izlikās nedzirdam Vernera jautājumu – kā lai nokļūst līdz prāmim, ja viņš stumj invalīda ratiņus, bet somas neviens nepalīdz nest. Beigās Jānis, lai arī bez biļetes, nesis bagāžu līdz trapam, un tālāk uz prāmja palīdzība saņemta.

“Mani pārsteidza attieksme. Mūsu valstī ir liels empātijas trūkums. Mierīgi var paiet garām bezpajumtniekam, kas guļ ceļmalā. Tāpat mēs varam atstāt vienu cilvēku ratiņkrēslā sēžam. Neviens no tiem “Tallink” darbiniekiem, ostas darbiniekiem, nerunāja pa taisno Baibai. Viņi rādīja ar pirkstu uz viņu un runāja par “to”.

Man vienkārši bija žēl redzēt, ka viņa ir apgrūtinājums, ne cilvēks – ka pēkšņi bija kā vecs koferis,” stāstīja Tepfers.

Palīdzība pasažierim ar invaliditāti ir jāpiesaka vēlākais 48 stundas pirms reisa, skaidroja “Tallink” pārstāve. Lai nodrošinātu šo palīdzību, kompānijai “Tallink” ir sadarbība ar Rīgas pasažieru terminālu. Tātad – cilvēki, kuri pieteicās stumt ratiņkrēslu, bija ostas darbinieki.

“Mēs esam informēti par šādu situāciju, mums tiešām ir ļoti svarīgi, ka visi klienti ir gaidīti; ir skumji, ka šāds gadījums ir noticis, iespējams, tā ir nesaprašanās komunikācijas ziņā,” teica “Tallink Latvija” Pārdošanas un mārketinga direktore Baiba Muceniece.

Lasi arī: Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai; Noskaidro par SEVI daudz jauna

Šķir otru lapu, lai noskatītos video sižetu, kā arī noskaidrogtu kāda ir Rīgas pasažieru termināla reakcija

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment