Pēc dabas cikla īstie ziemas saulgrieži būtu jāsvin pāris dienas pirms ierastā 24. decembra vakara. Astronomiskā ziema sāksies precīzi 22. decembrī plkst. 6.48, un šis brīdis būtu jāizmanto kā īpaša iespēja jeb „Laika Lūkas” savas un tautas karmas uzlabošanai.
Senlatviešiem gadskārtu svētki kalpoja kā „Laika Lūkas” – iespēja zīmīgajos dabas ciklos ietekmēt savu dzīvi uz gadu uz priekšu. Latvieši, lai nezaudētu labvēlīgo laiku, rūpīgi sekoja Mēness ciklam un tā mijiedarbībai ar gadalaikiem.
Mūsdienās, kad izpratne par planētu stāvokli un dabas cikliskumu ir attīstītāka, uzskatu, ka mans uzdevums ir iedzīvināt gadskārtu rituālus tā, lai tie notiktu vislabākajā un enerģētiski spēcīgākajā laikā.
Dārzeņi stāvēs līdz Jaunajam gadam – tagad uzglabāju tomātus tikai tā
Vismaģiskākais brīdis ir precīzi tad, kad Saule pāriet Mežāža zīmē – šogad tas notiks 22. decembrī plkst. 1.48.
Turklāt 21. decembrī, ziemas saulgriežu vakarā, Mēness atradīsies vistuvāk Zemei jeb perigejā, kas pastiprinās emocionālo noskaņojumu. Šajā laikā var pieaugt nostalģijas, sentimenta vai pat skumju sajūtas.
Daudziem jau pirms Ziemassvētkiem dvēselē var rasties „pamestības sajūta”, ko vēl vairāk saasinās gaidāmais pilnmēness. Tāpēc jau laikus ir vērts pievērst uzmanību tiem, kuri jūtas vientuļi, un dāvināt viņiem savu uzmanību un laiku, piemēram, sarunās.
21.decembra vakars ir īpaši piemērots tradicionālajai bluķa vilkšanai. Arī šogad viņš piedalīsies Bluķa vakarā, kā ierasts, palīdzot vilkt bluķi Vecrīgas ielās.
Lasi vēl: Īsi pirms Ziemassvētkiem “Latvijas pasts” nācis klajā ar steidzamu paziņojumu par sūtījumiem
Diemžēl bieži vien gadskārtu svinētāji kļūdās, izvēloties piemērotākos laikus latvisko rituālu veikšanai. Taču šogad viss būs pareizajā brīdī – precīzi trāpīts desmitniekā. Šī ir lieliska iespēja izmantot atvērto Laika Lūku, lai uzlabotu ne tikai savu, bet arī visas tautas karmu.
ēness diena veicina apdāvināšanos un ģimenisko vienotību, ko pastiprina aktīvā Vērša zīme.
Šajā laikā ir ieteicami dažādi rituāli, piemēram, Čeku dedzināšana, kas simbolizē attīrīšanos no vecām saistībām. Pat svētku eglītes nociršana, lai tā ilgāk saglabātos svaiga, šogad sakrīt ar labvēlīgu Mēness cikla fāzi, padarot šo darbību īpaši piemērotu.