Lietas, kas var pievilināt čūskas jūsu pagalmā un ko vajadzētu zināt

Šāda situācija piesaista arī čūskas, īpaši tās sugas, kas barojas ar žurkām, piemēram, kukurūzas čūskas.

Šīs čūskas sauc par kukurūzas čūskām, jo tās bieži sastopamas kukurūzas laukos un to tuvumā. Tur, kur ir kukurūza, nereti dzīvo arī grauzēji — čūskām tas ir barības avots. Tātad jebkas, kas piesaista grauzējus un citas mazas dzīvnieku sugas, var arī piesaistīt čūskas.

Jūsu pagalmā ir daudz piemērotu vietu, kur čūskas var paslēpties

Jūsu pagalmā ir daudz piemērotu vietu, kur čūskas var ierīkot savu patvērumu. Neatkarīgi no tā, vai tā ir sakrauta ziemas malka, plaisas akmens sienās vai gara zāle, kas nav pļauta vairākas nedēļas, čūskas spēs atrast vietu, kur paslēpties un justies droši.

Visas šīs un līdzīgas vietas piesaista čūskas, jo nodrošina patvērumu no laikapstākļiem un aizsardzību pret plēsējiem, piemēram, lieliem putniem, kaķiem un cilvēkiem.

Ja čūskai izdevies atrast patvērumu akmens sienā, kur žurkas ir izveidojušas ligzdu, tā dzīve kļūst vienkāršāka, jo barības avots ir nodrošināts. Līdzīgi pievilcīgas vietas gan grauzējiem, gan čūskām ir pagrabi, verandas, garāžas un lapu kaudzes. Regulāra pagalma un zāliena kopšana būtiski samazina šo dzīvnieku iespējas iekļūt teritorijā.

Čūskas izmanto saules siltumu

Čūskām nav spējas pašām kontrolēt savu ķermeņa temperatūru, tāpēc tās paļaujas uz apkārtējās vides siltumu vai vēsumu, lai to regulētu. Tieši tāpēc čūskas bieži vien izvēlas uzturēties vienā no divām specifiskām vietām.

Čūskas parasti meklē patvērumu vēsākās un tumšākās vietās, kur var atdzist, vai arī izvēlas sauļoties atklātās saules pielietās vietās, lai sasildītos.

Čūskām ir svarīgi uzturēt noteiktu ķermeņa temperatūru, lai tās varētu kustēties un reaģēt. Sauļošanās siltums palīdz tām uzsildīties un saglabāt vajadzīgo enerģijas līmeni.

Ja jūsu pagalmā ir saulainas un siltumu uztverošas vietas, piemēram, akmens celiņi, piebraucamie ceļi vai sienas, pastāv lielāka iespēja pamanīt tur sauļojamās čūskas. Lai gan pilnībā novērst šo dzīvnieku klātbūtni nav viegli, lielākā daļa čūsku ātri aizslīdēs prom, tiklīdz cilvēks pietuvosies.

Grauzēju smarža pievilina čūskas pie vakariņu galda

Nav pārsteigums, ka grauzēji bieži ir čūsku barības avots, jo tie ir viens no galvenajiem pārtikas resursiem. Čūskas lielākoties uztver apkārtni ar smaržu un vibrācijām, jo to redze nav īpaši attīstīta. Tās barojas ar dažādiem dzīvniekiem — grauzējiem, kurmiem, laukupelēm, maziem putniem, ķirzakām un reizēm pat citām čūskām.

Čūskas netiek pievilinātas pie mājdzīvnieku, piemēram, suņu vai kaķu smaržas, jo tās tos neuzskata par barību. Protams, izņēmums ir reģioni kā Dienvidamerika, Āfrika vai Āzija, kur dzīvo milzīgi pitoni, kuri var medīt arī lielākus dzīvniekus.

Ja jūsu mājās nav eksotisku mājdzīvnieku kā kāmji, jūrascūciņas vai tuksneša žurciņas, tad čūskas, visticamāk, jūsu īpašumā neparādīsies. Tomēr, ja teritorijā ir liela grauzēju populācija, tas var piesaistīt čūskas, jo tās seko barības avotam.