Marinēti kāposti ir garšīgs un noderīgs uztura papildinājums, kas organismam var sniegt daudz priekšrocību.
Tas ir īpaši ieteicams tiem, kam ir B12 vitamīna deficīts, jo šis produkts ir bagāts ar noderīgiem elementiem, kas palīdz uzlabot labsajūtu.
Sastāvdaļas
Sarkanie kāposti – 1 līdz 1,5 kg
Sāls – 1 ēdamkarote
Etiķis – 100 līdz 150 ml
Pagatavošana
Sagrieziet violetos kāpostus uz pusēm. Pēc tam ar dārzeņu mizotāju vai nazi sasmalciniet tos plānās strēmelēs. Atkarībā no tā, kā jums tas patīk, kāpostus varat sagriezt sīkāk vai nedaudz lielākus gabaliņus.
Sasmalcinātos kāpostus pārnesiet dziļā bļodā un pievienojiet ēdamkaroti sāls. Sāls palīdzēs kāpostiem izdalīt sulu, un tas padarīs marinēšanu efektīvāku. Sajauciet kāpostus, taču nav nepieciešams tos pārāk daudz samīcīt – tikai tik daudz, lai sāls vienmērīgi sadalītos.
Kad sāls ir pievienota, atstājiet kāpostus 10 minūtes. Šajā laikā kāposti atbrīvosies pietiekami daudz sulas, kas padarīs tos mīkstus un gatavus marinēšanai.
Kad kāposti ir atdevuši pietiekami daudz sulas, ar to var sākt pildīt sterilizētas burkas. Ja vēlaties, lai kāposti būtu sablīvēti, varat tos viegli saspiest, lai tie labāk aizpildītu burkas telpu. Jo vairāk saspiež, jo mazāk etiķa būs nepieciešams marinādei.
Kad burkas ir piepildītas ar kāpostiem, pievienojiet etiķi. Tas piešķirs marinētiem kāpostiem raksturīgu garšu. Ir svarīgi pievienot etiķi atbilstoši savai gaumei, jo etiķa daudzumu var pielāgot atkarībā no tā, cik skāba vēlaties, lai gatavā uzkoda būtu.
Neatvērtās marinētu kāpostu burkas var uzglabāt ledusskapī līdz pat mēnesim. Tie saglabāsies svaigi un garšīgi, gatavi ēšanai jebkurā laikā. Ja burka jau ir atvērta, to nevajadzētu uzglabāt ilgāk par nedēļu, jo pēc atvēršanas produkts drīzāk zaudēs svaigumu.
Ja vēlaties kāpostus padarīt vēl aromātiskākus, varat tiem pievienot garšvielas atbilstoši savai gaumei, piemēram, melnos piparus, ķiplokus vai lauru lapas.