Mežsargs atklāj, kāpēc viņam nepiesūcas ērces: viņš droši staigā pa mežu un nav jāuztraucas

Tātad visefektīvākais līdzeklis pret ērcēm ir ķīmija. No visa, ko zinātnieki ir izgudrojuši, vislabāk darbojas cipermetrīns. Bet bundžās un ziedēs tūristiem cipermetrīns ir ļoti atšķaidītā konsistencē. Fakts ir tāds, ka saskaņā ar Eiropas un Amerikas prasībām tam jābūt ne vairāk kā 5 %.

Lai 100% iznīcinātu ērces uz apģērba, ar to nepietiek.

Precīzs dārza darbu Mēness kalendārs no 31. marta līdz 6.aprīlim: darbi, kurus nenokavēt un dienas, kad dārzā nevajag darīt neko

Jā, ērce var pat atdalīties no apģērba, bet tikai tad, ja apstrāde ir svaiga. Visos citos gadījumos tā tikai palēninās savu darbību, bet joprojām turpinās rāpot.

Ko izmanto mežsargu?

Viņi nepērk tūristu ziedes un smidzinātājus, bet lieto spēcīgāku līdzekli, kas paredzēts zemes un dārza gabalu apstrādei. Mazās 100 ml pudelītēs ir nevis 3 vai 5 % šķīdums, bet gan 25 % cipermetrīna šķīdums, kas iznīcina ērci, tiklīdz tā nokļūst uz apģērba.

Pietiek ar šo līdzekli apstrādāt tērpu vai jebkuru citu priekšmetu un kārtīgi izžāvēt. Pēc tam uz apģērba nepaliks neviena ērce. Tiklīdz ērce uzķeras uz apģērba, tā tiek pilnībā paralizēta un pašlikvidēta.

Nepieredzējuši dārznieki savas hortenzijas piegriež nepareizi un tās “sabojā”: dārzniece Antra parāda šo kļūdu (video)