Miljonāre Latvijā uzceļ skolu, jo viņai nav izdevies iekārtot savu bērnu skolā

Pērn pavasara beigās vienlaikus tika ziņots par divu jaunu starptautisko privātskolu tapšanu. Abās šajās skolās mācību maksa būs ļoti augsta.

Vai tiešām Latvijā ir pieprasīta tik dārga izglītība? Šķiet, ka tā tāda ir kļuvusi, kopš mūsu valstī iespējams iegūt uzturēšanās atļaujas, veicot finansiālus ieguldījumus. Ar šīm atļaujām Latvijā uzturas turīgi cilvēki pārsvarā no Krievijas, kā arī citām Austrumu valstīm, kuri vēlas saviem bērniem elitāru izglītību. Zīmīgi, ka jaunās privātskolas top Babītes novadā, tātad starp Rīgu un Jūrmalu, kas abas ir Krievijas viesu iecienītas pilsētas.

 

Babīte – dārgo skolu galvaspilsēta

Maija beigās Salienā Babītes novadā Piņķos svinīgi tika ielikts pamatakmens jaunai britu skolai “King’s College”, tā būs starptautiski pazīstamā izglītības institūciju tīkla “King’s Group” sastāvdaļa. Skolas dibinātāji uzsver, ka tā būs pirmā skola Baltijā ar britu mācību programmu, kas sagatavos skolēnus iestājeksāmeniem prestižākajās pasaules universitātēs. Skola tiks atvērta nākamā gada septembrī, taču skolēnu uzņemšana sāksies jau 2016. gada vasarā. Nedēļas laikā jau saņemti 20 pieteikumi. Britu skola Latvijā izglītos apmēram 580 skolēnu, sākot jau no pirmsskolas – divu gadu – vecuma. Bērni tiks skoloti atbilstoši britu izglītības sistēmai, viņiem “būs vienreizēja iespēja apgūt tādu pašu mācību programmu kā Lielbritānijas elitārajās skolās”, teicis sers Rodžers Fraijs, “King’s Group” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Visiem skolas pasniedzējiem dzimtā valoda būs angļu vai arī viņi būs īpaši sagatavoti darbam tieši “King’s Group” skolās. Kaut izskanējis, ka mācības šajā skolā gadā izmaksās 10 000 eiro, skolas pārstāvji noliedz, ka mācību maksas apmērs jau būtu zināms. Turklāt dažādās vecuma grupās maksa būšot dažāda.

 

Mācību maksa – 1500 eiro mēnesī

Turpat blakus – Piņķos, kas arī atrodas Babītes novadā, – jau nākamā mācību gada sākumā tiks atklāta arī privātskola – “Exupéry International School”. Skola iekļausies starptautiskā šāda veida skolu ķēdē. Skola jau ieguvusi licenci, taču akreditēta vēl nav, jo vēl nav pabeigta tās ēkas celtniecība. Skolā bērniem būs iespēja apgūt mācības četrās valodās – angļu, franču, latviešu un krievu, turklāt svešvalodas mācīs skolotāji, kam šī valoda ir dzimtā. Katrā vecuma grupā uzsvars tiks likts uz citu mācību valodu. Pie skolas būs arī bērnudārzs, kur ar bērniem pārsvarā runās franču valodā. No trīs gadu vecuma katru dienu pa vienai stundai dienā būs veltītas latviešu, angļu un krievu valodai. Savukārt skolā mācības notiks pamatā angļu valodā, taču apgūtas tiks arī pārējās trīs valodas. Skolotājiem būs jāpilda strikts noteikums: viņiem saziņā ar skolēniem jāizmanto tikai viena no valodām: kurā vada stundas, tajā ar skolēniem jāsarunājas pat ārpus tām. Svešvalodas būs jāpārvalda arī skolēnu vecākiem, jo viņi ar skolas personālu varēšot sazināties tikai angļu vai franču valodā. Pieci no darbā pieņemtajiem skolotājiem būs franči, pārējie – lielākoties latvieši. Lai strādātu šajā skolā, Latvijā pat atgriežas skolotāji, kuri savulaik devušies darba meklējumos uz ārzemēm.

Plānots arī, ka “International School Exupéry” stundas nebūs strikti sadalītas 40 minūtēs un dažādos mācību priekšmetos. Stundas būs starpdisciplināras. Skolas dibinātājas Jeļenas Bujanovas ieskatā nav pareizi, ka bērniem ik pēc 40 minūtēm jāpārslēdzas uz pavisam citu mācību priekšmetu, citu tēmu. Ja izglītošanās ir starpdisciplināra, bērni labāk atceroties skolā mācīto un veiksmīgāk spēj sasaistīt apgūto ar reālo dzīvi. Lielu daļu mācību vielas bērni apgūs grupu darbā. Skolai tiek celta jauna, moderna ēka, tajā veidos saulainu un ērtu vidi. Skolas virtuves un ēdnīcas projekts izstrādāts sadarbībā ar restorāna “36. līnija” šefpavāru Lauri Aleksejevu. Bērniem tiks piedāvāta daudzveidīga ēdienkarte, kas veidota, ievērojot viņu vajadzības un gaumi attiecībā uz ēdieniem.

Mācību maksa skolā būs 1500 eiro mēnesī, taču skolas dibinātāja uzsver: tā faktiski segs tikai atalgojumu skolotājiem, taču ne skolas izveidošanā ieguldītos 11 miljonus eiro. Jeļena lēš: ja vecāki vestu bērnu uz vairāku svešvalodu pulciņiem, montesori, šaha, teātra u. c. nodarbībām, viņi iztērētu vēl vairāk, taču nu tas viss būs pieejams turpat skolā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru