Novembra padoms – apkaisiet augsni ap zemeņu krūmiem tikai šādi, lai pasargātu augu no sasalšanas

Ziemā dārza zemenes var nosalt, īpaši, ja laiks izrādās sniegots. Kā novērst šo bīstamo parādību un glābt augu, lasiet tālāk.

Atbilde ir vienkārša: vēlu rudenī zeme jāpārklāj ar mulčēšanas materiālu. Taču ir divi svarīgi punkti. Pirmkārt, procedūrai ir piemēroti tikai daži mulčas veidi. Otra nianse – darbība jāveic savlaicīgi.

Vēlams rīkoties kalendārā rudens pēdējā mēnesī. Mulču uzklājiet tikai tad, kad ir bijušas pirmās nelielās salnas un augsne ir nedaudz piesalusi. Tas nodrošinās, ka augi ir pakāpeniski pielāgojušies aukstumam un netiks “noslāpēti” zem pārāk agra seguma. Fakts ir tāds, ka zemeņu mulčēšana pirms ziemas vēlama brīdī, kad zeme ir sasalusi 5-7 centimetrus.

Labākie materiāli mulčēšanai ir salmi, skujas, sausa kūdra, sausas lapas vai sasmalcināti koku zari vai mežā augošu koku lapu plāksnes. Turklāt segumam var izmantot zarus, kas palikuši pēc kokaugu apgriešanas.

Nodrošiniet, lai mulčas slānis nav pārāk biezs (optimāli ir ap 5–7 cm), jo tas var izraisīt pārmērīgu mitruma uzkrāšanos, kas kaitē augiem un veicina pelējuma veidošanos.

Ir svarīgi, lai zemeņu lapas būtu nedaudz redzamas un varētu piekļūt gaisam, lai izvairītos no mitruma uzkrāšanās un pelējuma. Tādējādi augi būs aizsargāti, bet elpos.

Tāpat neaizmirstiet par augsnes uzlabošanu. Pirms sala parādīšanās uzirdiniet augsni ap zemeņu krūmiem. Tas uzlabos ūdens noteci un sakņu apgādi ar gaisu, kā arī novērsīs mitruma uzkrāšanos, kas var veicināt slimības.

Iestrādājiet kompostu vai organisko mēslojumu, lai augi pavasarī ātrāk uzsāktu augšanu. Tomēr izvairieties no slāpekļa mēslojuma, jo tas veicina jauno lapu augšanu, kas ziemā var ciest no sala.

Iepriekš minēto darbību veikšana garantēs, ka zemeņu krūmi normāli pārcietīs sala sezonu.

Leave a Comment