Pavasaris ir laiks, kad augi, tostarp ķirši, sāk mosties no ziemas miega. Līdz ar to šajā laikā ir īpaši svarīgi rūpēties par to pareizu barošanu.
Dārzkopības eksperti dalās savās zināšanās par to, ar ko pavasarī jābaro ķiršu koki. Un vairums ir vienisprāti, ka ķiršu kokiem nepieciešams gan organiskais, gan minerālmēslojums.
Kā organiskos mēslošanas līdzekļus var izmantot pārgatavojušos kūtsmēslus, kompostu, zāģu skaidas u. c., kas uzlabo augsnes struktūru un padara to irdenu un auglīgu.
No minerālmēsliem ķiršiem nepieciešami tādi, kuru sastāvā ir kālijs, slāpeklis, fosfors, varš, dzelzs, mangāns, bors, sērs utt. Tie veicina augšanu, stiprina imunitāti un palielina koku ražību.
Pavasara apstrāde sākas ar stādījumu apsmidzināšanu ar 3 % Bordo šķidrumu pirms pumpuru plaukšanas. Lai pagatavotu šķīdumu, 10 litros ūdens jāsajauc 300 g vara sulfāta un 300 g nedzēsto kaļķu.
Lai apmierinātu koku “apetīti”, pirms ziedēšanas lieto urīnvielu vai kādu nitrātu. Jaunam kokam vecumā no 2 līdz 4 gadiem izsmidzināšanai izmanto 30 g urīnvielas uz 10 litriem ūdens vai 15 g nitrāta uz 1 kvadrātmetru norobežojošā apļa.
Vairāk nekā 4 gadus veciem kokiem samaziniet urīnvielas devu līdz 20 g uz 10 litriem ūdens un palieliniet nitrāta daudzumu līdz 20 g uz 1 kvadrātmetru.
Kad ķirši sāk ziedēt, ieteicams sagatavot sakņu mēslojumu, izmantojot pelnus un deviņvīruspēku. Šim nolūkam sajauc 10 tases pelnu, 5 litrus deviņvīruspēku un 50 litrus ūdens. 4-7 gadus veciem kokiem pietiek ar vienu spaini šķīduma, vecākiem kokiem – ar 2-3 spaiņiem.
Un visbeidzot: tā kā ķiršiem nepieciešama neitrāla augsne, neaizmirstiet atūdeņot vietu (ja nepieciešams). Lai to izdarītu, uz 1 kvadrātmetru izkaisiet 300 g kaļķu vai dolomīta pulvera.