3. Telefona sarunas laikā dzirdamas netipiskas skaņas vai svešas balsis var būt pazīme, ka kāds noklausās jūsu sarunu.
4. Ja jūsu telefons, atrodoties blakus datora vai citiem skaļruņiem, rada traucējumus, pat kad to nelietojat, tas var liecināt par spiegprogrammu. Tā varētu bez jūsu ziņas pārraidīt datus uz citu ierīci.
5. Ja zvanot savienojums ar abonentu tiek izveidots ilgi un arī atvienošanās prasa vairāk laika nekā parasti, tas var norādīt uz noklausīšanos. Šie aizkavējumi rodas tāpēc, ka spiegprogrammai ir nepieciešams laiks, lai pieslēgtos sarunai.
Šādos gadījumos ir ieteicams vērsties pie speciālista, lai pārbaudītu telefonu.
Daži ieteikumi, kā rīkoties savu spēkiem, ja ir aizdomas, ka kāds noklausās jūsu telefonu:
1. Pārbaudiet telefona lietotāja iestatījumus un instalētās lietotnes, lai atrastu kaut ko neparastu vai nezināmu.
2. Ja atrodat kaut ko aizdomīgu, ko neatceraties instalējuši vai ko nevarat skaidri identificēt, izdzēsiet šo lietotni. Varat izmantot arī virusskenēšanas lietotnes, lai pārbaudītu telefona sistēmu.
3. Pārliecinieties, ka jūsu telefona operētājsistēma (OS) un visas lietotnes ir atjaunotas ar jaunākajām versijām, kas varētu novērst zināmas drošības problēmas.
4. Mainiet svarīgu kontu (piemēram, e-pasta, sociālo tīklu) paroles, lai novērstu neautorizētu piekļuvi.
💚 Paldies, ka izlasījāt šo rakstu! Cerams, ka tas noderēja!
Tevi noteikti interesēs
- Kas tāds mūsu ērā vēl nav noticis. Šīs janvāra zīmes atklās, kāds būs pavasaris – neko labu negaidietby Sandra Ločmele
- Latviešu dziedātāja Antra Stafecka-Niedra dalās ar sabiedrību īpašā vēstīby Sandra Ločmele
- FOTO. Visu janvāri Latvijas debesīs var vērot fantastisku skatu, kas sastopams tikai reizi daudzos gadosby Laura Blūma