Pēc šī incidenta es nekad vairs nepalīdzēšu svešiniekiem izņemt naudu no bankomāta- skaidroju kāpēc

Aiz stūra parādījās divi spēcīgi vīrieši. Viņi piegāja pie manis un sāka mani apvainot: – “Kāpēc jūs paņēmāt naudu no šīs sievietes kartes? Mēs redzējām, kā jūs to ņēmāt rokās! Mēs izsauksim likumsargus, un jūs par to atbildēsiet. Jūsu pirkstu nospiedumi uz kartes ir pierādījums!

Pēc viņu sejām es redzēju, ka viņi paļaujas uz manu paniku. Acīmredzot līdzīgs scenārijs bija nostrādājis ar citiem cilvēkiem. Viņi izdarīja spiedienu, draudēja, cerēdami, ka es nobīšos un piedāvāšu “nokārtot visu uz vietas”. Bet te ir problēma – es nemaz nebiju pieskāries kartei. Tāpēc es tikai pasmaidīju un mierīgi pateicu:

– Labi, zvaniet likumsargiem. Šeit ir kameras, tās apstiprinās, ka es nekad neesmu pat pieskāries kartei. Tas noteikti nebija viņu plāns. Vīrieši vilcinājās, paskatījās viens uz otru, un pēc dažām sekundēm visi trīs steidzās prom.

Pēc šī atgadījuma es sev izdarīju svarīgu secinājumu: nekad, nekādos apstākļos nepalīdziet svešiniekiem pie bankomāta, īpaši tiem, kuri apgalvo, ka nezina, kā izņemt naudu. Ja kāds patiešām nespēj tikt galā, ļaujiet viņam piezvanīt bankas atbalsta dienestam vai sazināties ar oficiāliem darbiniekiem.

Lasi vēl: Manā dzimšanas dienā dēla sieva nolēma pajokot, bet viņas joks izraisīja pamatīgu ģimenes strīdu

Dzirdēti arī dažādi savādāki atgadījumi – Nejauši izvēlēta persona saņem SMS īsziņu uz nejauši izvēlētās personas numuru par to, ka viņa kontā it kā saņemta noteikta naudas summa. Šis ziņojums pēc teksta un numura izskatās kā bankas ziņojums. Tālāk seko zvans no nezināmas personas, kura saka, ka tikko kļūdaini pārskaitījusi naudu, un lūdz to atdot. Pieprasījumu un dažkārt arī prasību pavada psiholoģisks spiediens: tie saka, ka vērsīsies iestādē vai spiež žēloties, sakot, ka tā ir pēdējā nauda, līdzekļi paredzēti vecākiem vai bērniem utt.

Esi vērīgs!