Jo vienkāršāk, jo garšīgāk, un nav ko lieki lauzīt galvu. Šodien parādīšu, kā es kādreiz pagatavoju brokastis no tā, kas mājās bija. Un laika iztērēju tikai piecas minūtes.
Tagad gandrīz katrās brīvdienās stāvu un cepu visai ģimenei. Tikko paspēju likt uz pannas. Šis gardums pazūd acumirklī, tiek notiesāts tā, it kā nemaz nebūtu bijis.
Kā gatavot
Tātad, ko šodien darīsim. Gatavosim neatkārtojamus karstos sviestmaizes brokastīm. Nu, vai arī uzkodu – kā kuram labāk patīk. Es personīgi ēstu tādas katru dienu – no rīta, pusdienās un vakarā. Un viss tāpēc, ka man tās vienmēr pietrūkst. Viss bez manis pazūd gaismas ātrumā.
Sanāk tā, ka esmu kā kurpnieks bez kurpēm. Stāvu, cepu, lieku ģimenei šķīvjos, bet pats tikai norīdu siekalas. Joks, protams! Arī man tiek, tikai ne uzreiz, bet tad, kad viss mans saime jau paēdusi.
Tātad sākam. Ņemam baltmaizi. Var izmantot tostermaizi vai arī parastu batonu. Ja batons, tad sagriežam to šķēlēs kā tostermaizi – apmēram 1–1,5 cm biezumā.
Uz katru porciju vajadzīgi divi maizes gabaliņi. Kas tālāk? Uz rupjās rīves sarīvējam sieru. Jā, dārgie, sieru – no tā nekur nevar izvairīties. Šajā receptē tas ir gandrīz galvenais ingredients līdzās pašai maizei.
Tālāk sagriežam zaļos lociņus – un nelabojamies, nežēlojam tos. Nebūs nekādas smakas, neuztraucieties. Toties garšai tas piešķirs fantastisku akcentu. Starp citu, arī sieru neskopojamies likt. Nu, ja vien jums tas nav mazumā. Jo vairāk siera, jo izteiksmīgāk un gardāk.
Uz viena maizes gabaliņa liekam sieru un virsū sagrieztos lociņus. Un to darām ar dāsnu, bagātīgu kārtiņu.
Un šo bagātīgo kārtiņu pārsedzam ar otru maizes gabaliņu. Un tieši šo otro gabaliņu no augšpuses apsmērējam ar sviestu. Arī sviestu nevajag žēlot. Lai nu ir sviestmaize tāda pa īstam, lai mute, kā saka, priecājas. Sviestu rūpīgi izlīdzināt nav nepieciešams. Drīz sapratīsiet, kāpēc.
Kad esam salikuši tik daudz porciju, cik vajag, ķeramies pie cepšanas. Tam ņemam parastu pannu. Var lielāku, var mazāku – kā jums ērtāk. Lielajā var cept uzreiz trīs, mazajā tikai vienu tostermaizi.
Lasi vēl: Visu sezonu gatavošu šādus kabačus- recepte der gan brokastīm, gan vakariņām – vienkārši, ātri un neparasti garšīgi
Panna ir sausa. Liekam to uz plīts un uz pannas liekam mūsu sviestmaizi ar sviesta pusi uz leju. Cepam līdz zeltainai nokrāsai. Uguni uzliekam vidēju, lai maize un sviests nepiedeg. Pārbaudām ar lāpstiņu. Precīzu laiku grūti pateikt, bet tas ir apmēram minūtes laikā, atkarīgs no vēlamās apbrūnināšanas pakāpes.
Kad apakšējā puse ir kļuvusi zeltaini brūna, no augšas uzsmērējam sviestu, precīzāk – vienkārši uzklājam to virsū. Atgādinu, ka sviestu nav jāizsmērē rūpīgi — tam nav jēgas.
Pagriežam sviestmaizi otrādi. Uzmanīgi ar lāpstiņu, turēdami ar roku, lai sviestmaize nesaplīstu. Bet, godīgi sakot, vajag vēl ļoti censties, lai tā izjuktu — tā turas un salīp diezgan stingri.
Pagriežam un cepam tieši tāpat, līdz iegūstam zeltainu, maigu garoziņu. Vāku neliekam — vienkārši tāpat.
Tagad jūs sapratāt, kāpēc sviestu nevajag kausēt pirms cepšanas? Tā kā es to daru, tiek patērēts mazāk sviesta, tas neapdegas uz pannas malām, un maize tiek dziļāk piesūcināta ar sviestu — tieši tā, kā mums vajag.
Viss! Garšojam, kamēr vēl karsts. Lai siers ir tāds stiepjams. Ak, kāda garduma! Tiešām izskatās ļoti apetīti rosinoši, vai ne? Un tā arī ir — tieši tāpēc pirmais sviestmaizes gabals nemaz nepagūst nokļūt līdz šķīvim, tiek apēsts tūlīt pat.
Labu apetīti, dārgie draugi, un jaukas brīvdienas! Ēdiet gardi, lai pēc maltītes paliktu miers un laimes sajūta. Un tagad sastāvdaļu saraksts, kā arī, ja atceraties, tie paši receptes, kas jums noteikti noderēs ne reizi vien.
Kas nepieciešams
Balta maize
Jebkurš siers
Zaļie lociņi
Sviests
Lasi vēl: Visu sezonu gatavošu šādus kabačus- recepte der gan brokastīm, gan vakariņām – vienkārši, ātri un neparasti garšīgi
Lai labi garšo!