Galvenais policijas virsnieks Maiks Bārtons pastāstīja, ka rūdītākie marihuānas smēķētāji, kuri paši to audzē savām vajadzībām, vairs netiks meklēti. Viņš uzskata, ka visām A klases (heorīns, kokaīns, ekstazī, metadons, halocinogēnās sēnes, u.c.) un B klases (amfetamīns, barbiturāti, kodeīns, marihuāna, u. c. ) narkotikām vajadzētu būt legālām, un dažreiz tās pat varētu izsniegt atkarīgajiem par brīvu. Šobrīd tikai 25% no pieķertajiem narkotiku lietotājiem tiek sodīti, un 40% tiek cauri sveikā ar brīdinājumu.
Tas nozīmē, ka daudzi darba devēji pārstās veikt pārbaudes, tostarp arī skolās, un likuma pārkāpēji praktiski paliks nesodīti.
Politikas pētījumu centra pārstāve Keitija Gingela pastāstīja britu medijiem, ka šie skaitļi liecina par policijas padošanos: “Tā ir pilnīga nespēja aizstāvēt jaunu cilvēku intereses. Pareizās sankcijas pareizajā vecumā varētu novērst bīstamu narkotiku lietošanu nākotnē.”
Pētījumā ir noskaidrots, ka pēdējo piecu gadu laikā ir dramatiski samazinājies sodīto narkotiku lietotāju skaits.
Salīdzinājumā ar laiku pirms diviem gadiem, par piektdaļu vairāk jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem un par 7% vairāk pieaugušo jeb 2,2 miljoni cilvēku vecumā no 16 līdz 59 gadiem atzina, ka pagājušā gadā ir lietojuši marihuānu.
Salīdzinājumam, laikā no 2011. līdz 2014. gadam notiesāto marihuānas audzētāju skaits saruka par 87%, jeb no 944 līdz 127 cilvēkiem. Tāpat kopš 2010. gada līdz pagājušajam gadam gandrīz par pusi samazinājās arestu skaits par marihuānas glabāšanu – no 35 tūkstošiem līdz 19 tūkstošiem.
Laikraksts “The Sun” vēsta, ka Stefordšīrā tiks sodīti tikai tie, kas audzēs marihuānu pārdošanai vai arī to smēķēs pie skolām vai bērnu klātbūtnē.
Somersetas likumsargi atzina, ka speciāli vairs nemeklē marihuānas smēķētājus, neskatoties uz to, ka šo narkotiku lietošana joprojām ir pretlikumīga.
No 43 aptaujātajiem policijas iecirkņiem 31 sniedza informāciju par marihuānas glabāšanas lietām. Sākot no 2011. līdz 2015. gadam kopumā tika izvirzītas 471 202 apsūdzības par marihuānas glabāšanu, un tikai 27% gadījumu tika piespriests sods, bet 41% gadījumu tika izteikts brīdinājums. 22% gadījumu tika izrakstītas soda kvītis, bet tikai atlikušie 10% tika sodīti saskaņā ar likumā noteikto kārtību.
Tevi noteikti interesēs
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Kas tāds mūsu ērā vēl nav noticis. Šīs janvāra zīmes atklās, kāds būs pavasaris – neko labu negaidietby Sandra Ločmele
- Mājas kūkas būs gaisīgākas un garšīgākas, ja mīklai pievienosiet 1 “slepeno” sastāvdaļuby Anete Vītola