Raidījums: Labdari ziedo 33 000 eiro, ģimene pie naudas netiek

28. martā “Degpunktā” rādīja traģisku stāstu par notikumiem uz autoceļa Jelgava – Eleja, kur taisnā ceļa posmā sadūrās 24 gadus vecas sievietes stūrētais “Volkswagen” un kravas automašīna “Volvo”, vēsta portālia la.lv un skaties.lv.

Vieglā spēkrata vadītāja Viktorija Zavareiko gāja bojā notikuma vietā, bet mājās jaunajai sievietei palika divi mazi bērniņi, – tobrīd trīs gadus vecā meita Emma un četrus mēnešus vecais dēlēns Daniels.

Padzirdot par nelaimi, “Sarkanā Krusta” Dobeles reģionālā nodaļa uzsāka palīdzības kampaņu ģimenei, jo bojāgājusī bija organizācijas brīvprātīgā dalībniece. Pateicoties aktīvajai informācijas apritei sociālajos tīklos, mazuļiem tika saziedota iespaidīga summa, – aptuveni 33 000 eiro, kurus ģimene joprojām nav saņēmusi. Ilgā “Sarkanā Krusta” vadības vilcināšanās un līdzekļu “marinēšana” novedusi pie tā, ka bērnu šī brīža aizbildnei – bojāgājušās Viktorijas mammai un mazuļu vecmammai Svetlanai – uzradušies palīgi, kas gatavi cīnīties par ātrāku līdzekļu pārskaitīšanu.

Pati Svetlana aktīvi nelieto internetu, tādēļ viņa sākumā pat nav zinājusi par “Sarkanā Krusta” kampaņu, organizācija to nav arī viņai paziņojusi. Lai arī doma palīdzēt nav slikta, vajadzējis vismaz informēt ģimeni, – domā bērnu aizbildne.

Vēl pirms pāris mēnešiem Svetlana sazinājusies ar vietējās bāriņtiesas un reģionālā “Sarkanā Krusta” vadību, bet pēc tam ar Uldi Līkopu, “Latvijas Sarkanā Krusta” vadītāju, kurš iepriekš arī bijis pie ģimenes ciemos.

Arī Svetlanas jurists norāda, ka līdzekļu gaidīšana jau kļuvusi apnicīga un ir radusies sajūta, ka nauda iztērēt citiem mērķiem. “Sarkanajā Krustā” ģimenes pārstāvis saņēmis atbildi, ka naudu organizācija izlietos bērnu vajadzībām pēc saviem ieskatiem. Tas gan bijis jau pirms krietna laika. Ģimenes pārstāvis piedāvājis par šādu lēmumu paziņot arī sabiedrībai, – lai ziedotāji zinātu, kā nauda tiks izlietota.

Lasi arī: Eksperiments: vai cilvēks turpina strādāt, ja katru mēnesi saņem €1000 tāpat vien?

Raidījums “Degpunktā” devās pie “Sarkanā Krusta” vadības ar jautājumu, kas noticis ar ziedotāju naudu? Visus organizācijai adresētos pārmetumus iestādes vadītājs Uldis Līkops noraida, solot, ka jau līdz gada beigām šī lieta tiks sakārtota tā, kā to vēlas bojāgājušās Viktorijas tuvinieki.

Šķir otru lapu, lai noskatītos video sižetu un interviju ar ģimeni

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru