Sadzīves tehnika, kuru nevajag un nedrīkst pievienot pagarinātājam

Pēc remonta mēs ar vīru nolēmām pārvietot ledusskapi uz citu vietu, taču atklājām, ka elektrības vads ir pārāk īss. Lai atrisinātu šo problēmu, apsvērām iespēju izmantot pagarinātāju, tomēr mūsu kaimiņš, kurš ir elektriķis, to neieteica.

Izrādījās, ka daudzu sadzīves tehniku pieslēgšanai pagarinātājus lietot nav ieteicams. Pārskatot dzīvokli, pamanīju vairākas kļūdas. Pārbaudi arī savu mājokli – iespējams, ka kāds elektrības pagarinātājs tiek izmantots nepareizi.

 

Pagarinātājs: lietošana

Protams, vislabāk ir katru elektroierīci pieslēgt tieši atsevišķam kontaktam.

Tomēr mājās elektroierīču skaits bieži palielinās, un tās ir jāpieslēdz strāvai. Lai pagarinātāju lietotu droši, jāievēro galvenais noteikums – kopējā pieslēgto ierīču jauda nedrīkst pārsniegt atļauto slodzi.

 

Atceries, ka dažas ierīces ir īpaši jutīgas pret sprieguma svārstībām, kas var rasties nepareizi pieslēgta adaptera dēļ. Šādas tehnoloģijas visdrošāk ir pievienot tieši rozetē.

 

Ledusskapis

Tā kā ledusskapis ir jaudīga un nepārtraukti strādājoša ierīce, tam nepieciešams stabils un drošs enerģijas avots. Ja pagarinātāja izmantošana tomēr ir neizbēgama, svarīgi izvēlēties tādu, kas atbilst noteiktām drošības prasībām.

* Vispirms jānoskaidro ledusskapja jauda, kas lielākajai daļai modeļu svārstās no 200 līdz 400 W. Lai nodrošinātu drošību, ieteicams izvēlēties jaudīgāku pagarinātāju, kas spēj izturēt nepieciešamo slodzi.

* Lai novērstu sprieguma svārstības un samazinātu īssavienojuma risku, pagarinātājam, pie kura pieslēgts ledusskapis, nevajadzētu pievienot citas elektroierīces. Visdrošāk ir izvēlēties pagarinātāju ar vienu rozeti, kas paredzēts tieši šādam slodzes līmenim.

* Pagarinātāja vada garumu vēlams izvērtēt jau iepriekš. Pārāk garš vads var ne tikai radīt šķēršļus virtuvē, bet arī palielināt nodiluma un bojājumu risku, padarot to nelietojamu.

* Pagarinātāja dakšiņai jābūt cieši un droši fiksētai rozetē, lai novērstu pārkaršanas risku. Vaļīga vai kustīga dakšiņa var izraisīt siltuma uzkrāšanos un potenciāli radīt pārkaršanu.

 

Kondicionieris

Šī ierīce darbojas periodiski, un vislielākais enerģijas patēriņš rodas ieslēgšanas un sākotnējās dzesēšanas laikā. Ja tā ir pieslēgta caur pagarinātāju, šajā brīdī jāievēro īpaša piesardzība. Tas pats attiecas arī uz sildītājiem, kas patērē daudz jaudas un var radīt papildu slodzi elektrotīklam.

Mikroviļņu krāsns

Daži mikroviļņu krāsniņu modeļi, īpaši tie, kuriem ir grila un konvekcijas funkcijas, var patērēt vairāk enerģijas nekā veļas mašīna vai ledusskapis. Tāpēc šādām mikroviļņu krāsnīm nepieciešams atsevišķs pieslēgums tieši rozetē, lai nodrošinātu drošu un stabilu darbību.

 

Ja nav iespējams nodrošināt atsevišķu rozeti, izvēlies pagarinātāju ar tādiem pašiem drošības parametriem kā ledusskapim. Pirms tam pārliecinies, ka esi noteicis mikroviļņu krāsns jaudu un izvēlējies pagarinātāju, kas spēj izturēt nepieciešamo slodzi.

 

Galvenās ierīces gan vēl tikai sekos!

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment