Klasiska recepte turku kafijai ar sāli
Jums vajadzēs vienu vai divas tējkarotes kafijas uz 200 ml ūdens. Sāli labāk uzreiz likt, sajaucot ar maltiem graudiem. Galvenais veiksmes noslēpums ir sāls daudzums. Visbiežāk, mēģinot pagatavot sālītu kafiju, cilvēki pievieno diezgan lielu šķipsnu, kad jāsāk ar simbolisku daudzumu. Ideālā gadījumā sāli gatavajā dzērienā nevajadzētu sajust vispār vai to var sajust tikai nedaudz.
Ar sāli kafijā lieliski sader kanēlis, cukurs, piens vai krējums, kā arī apelsīna miziņa.
Kādu sāli vislabāk pievienot kafijai?
Ir pieci visizplatītākie galda sāls veidi: galda sāls, jodētais sāls, jūras sāls, Himalaju sāls un ķeltu sāls. Kafijas pagatavošanai varat izmantot jebkura veida kafiju, taču var pamanīt garšas nianses.
Galda sāls tiek uzskatīta par neveselīgāko, jo visbiežāk to aromatizē ar dažādām pretsalipes piedevām.
Dabīgais jūras sāls ieņem augstāku vietu reitingā, jo satur jodu un nav “uzlabots” ar piedevām.
Jodētais sāls, kā redzams no nosaukuma, ir papildus bagātināts ar jodu un noder galvenokārt tiem cilvēkiem, kuri šo elementu nesaņem no citiem pārtikas avotiem.
Patērētāju vidū Himalaju sāls tiek uzskatīts par veselīgāko, taču šim faktam nav būtisku zinātnisku pierādījumu. Tomēr tas ir dabisks, kas nozīmē, ka tas ir labs, jo nesatur piedevas.
Ķeltu sāls pēc kvalitātes ir līdzīgs Himalaju sālim.
Daži gardēži apgalvo, ka dabīgie sāls veidi (jūras, Himalaju un ķeltu) piešķir kafijai papildu patīkamas garšas.
Lasi vēl: Mani viesi vēl nekad nav ēduši šādu “siļķi kažokā”; Pagatavoju tīri vīrišķīgi, bez liekas piepūles
Kaloriju saturs kafijai ar sāli bez saldinātājiem un piena piedevām būs tāds pats kā tradicionālajai melnajai kafijai, tas ir, divas līdz trīs kalorijas uz 100 g dzēriena.