Santehniķi neesot sajūsmā, ka šo tautas metodi uzzinā pārāk daudzi, jo tā novērš izlietnes aizdambējumu vien dažu minūšu laikā

Agrāk vai vēlāk mums visiem nākas saskarties ar aizsērējušu izlietni. Internetā esmu atradis rakstus, kuros iesaka profilaktiski katru vakaru ieliet izlietnē nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa.

Tas var būt noderīgi, taču labāk būtu būt gatavam, ka reizēm būs nepieciešami nopietnāki pasākumi. Ja pats iztīrīsi aizsērējušās caurules, tas var ievērojami ietaupīt savus finansiālos līdzekļus.

 

Ko darīt

Protams, mēs nedzīvojam akmens laikmetā. Daudzos veikalos var iegādāties dažādus produktus, kas palīdz tikt galā ar aizdambējumiem. Bet pilnīgi iespējams, ka tavās mājās jau ir viss nepieciešamais, lai atrisinātu problēmu. Tas nozīmē, ka nebūs jātērē papildu nauda!

Lasi arī: Līdz gada beigām astoņu zvaigznāju zīmju dzīvē notiks īsts brīnums

Šodien mēs tev atklāsim tautas metodes, kā tikt galā ar aizdambējumu. Lai tās pielietotu, jāizmanto pa rokai esoši līdzekļi, kas ir atrodami katrā mājā.

Tiesa, problēmas atrisināšana var aizņemt nedaudz ilgāku laiku, nekā tad, ja to risinās santehniķis. Tāpēc izlem pats/pati, kas tev ir svarīgāks.

Verdošs ūdens

Ļoti bieži aizdambējuma cēlonis ir caurulēs sasaluši tauki kopā ar pārtikas atliekām. Lai no tā atbrīvotos, vienkārši izmanto karstu ūdeni. Ja tev ir metāla caurules, ielej izlietnē verdošu ūdeni. Savukārt – lai nesabojātu plastmasas caurules, nelieto ūdeni, kas ir karstāks par 65 grādiem.

Tātad – notekcaurulē ielej apmēram litru karsta ūdens. Pēc tam pagaidi 20 minūtes un atgriez krānu. Ja problēma neatrisinās, vari izmantot vantūzi. Shēma tā pati: ielej ūdeni, pagaidi, tad vairākas reizes uzspied vanztūzi pret izlietnes atveri un ar asu kustību atrauj to.

 

 

Tautas līdzekļi

Viena no populārākajām aizdambējumu likvidēšanas metodēm ir cepamā soda un etiķis. Kā zināms, kopā tie rada ķīmisku reakciju, izdaloties oglekļa dioksīdam. Tieši tā var palīdzēt atbrīvoties no aizdambējuma.

Drenāžas caurumā ieber 150 gramus sodas, pēc tam ielej apmēram tikpat daudz etiķa. Drenāža jāaizver ar aizbāzni vai lupatu, bet pēc tam jāgaida apmēram pusstundu. Visbeidzot jānoskalo ar lielu daudzumu karstā ūdens.

Vēl viens pieredzējušu cilvēku padoms ir cepamā soda un sāls. Siltā ūdenī izšķīdinām pusglāzi sodas, glāzi sāls un ielejam izlietnē. Pēc tam pagaidām un noskalojam visu ar ūdeni. Otrs variants – izlietnē ieberam sāli un cepamo sodu, pagaidām līdz rītam un pēc tam noskalojam.

Radikālāka metode ir kaustiskās sodas izmantošana (to var iegādāties sadzīves ķīmijas veikalā). Nereti tā palīdz iztīrīt ne tikai izlietni un sifonu, bet arī caurules. Tev būs jāiegādājas apmēram 2-3 kilogrami šā līdzekļa.

Paņemam metāla spaini, ieberam tajā kaustisko sodu un piepildām ar aukstu ūdeni. Maisām, līdz šķīdums kļūst viendabīgs. Pēc tam uzliekam spaini uz uguns.

Nekādā gadījumā nedrīkst šķīdumam ļaut uzvārīties, pretējā gadījumā soda zaudēs savas īpašības. Temperatūra nedrīkst būt augstāka par 70 grādiem.

Šķīdumu noņemam no uguns un apmēram pusi ielejam izlietnes caurumā. Pēc tam pagaidām divas stundas un ielejam atlikušo šķīdumu. Tad atkal būs jābūt pacietīgam un vēl divas stundas nedrīkstēs izmantot izlietni. Visbeidzot rūpīgi izskalojam caurules ar ūdeni.

Vēlamies arī atgādināt, ka dažkārt pašdarbība var novest pie katastrofāliem rezultātiem. Ja esi pārliecināts, ka neviena no tautas metodēm tev nepalīdzēs, tāpat kā veikalā nopērkamie līdzekļi, labāk piezvanīt profesionālim.

Viņam ir īpašas ierīces, piemēram, santehnikas trose. Apbruņojies ar to, viņš noteikti spēs atrisināt problēmu.

Bet kā tu tiec galā ar aizdambējumiem – saviem spēkiem vai aicini talkā speciālistu? Priecāsimies, ja pastāstīsi komentāros, atzīmēsi šo rakstu ar “patīk” un dalīsies sociālajos tīklos!

Leave a Comment