Šis spēcīgais un lētais mēslojums ir ļoti nepieciešams kokiem un krūmiem tieši ziemā

Koki un krūmi ziemā “guļ”, taču tas nenozīmē, ka tiem nav nepieciešams mēslojums. Kāds mēslojums ir visnoderīgākais dārzam ziemā? Lasiet tālāk.

Pelni satur daudz noderīgu minerālvielu, tostarp kāliju, magniju, kalciju, fosforu, kā arī dažus mikroelementus, kas nepieciešami veselīgai koku un krūmu augšanai. Piemēram, kālijs veicina augļu attīstību un uzlabo to garšu, magnijs nodrošina efektīvu fotosintēzi, bet kalcijs stiprina sakņu sistēmu un regulē augsnes skābumu.

Tomēr galvenā pelnu priekšrocība ir to spēja neitralizēt augsnes skābumu, padarot to piemērotāku augļu kokiem un ogu krūmiem. Pelnu izmantošana palīdz radīt labvēlīgu vidi saknēm, stimulējot to augšanu un barības vielu uzņemšanu.

Kā pareizi sagatavot un izmantot pelnus

Lai iegūtu efektīvu mēslojumu, jāizmanto tikai tīri pelni. To var iegūt, sadedzinot malku, sausas lapas vai zarus, taču ir svarīgi pārliecināties, ka pelni nesatur gružus, plastmasas vai ķīmiskus piemaisījumus.

Pirms lietošanas pelni ir jāpārsijā, lai no tiem atdalītu lielās daļiņas. Lai mēslotu kokus un krūmus, izkaisiet pelnus plānā slānī uz augsnes ap stumbru, bet ne pārāk tuvu sakņu kaklam, lai izvairītos no sakņu apdegumiem.

Pēc tam augsni nedaudz uzirdiniet un aplaistiet ar ūdeni – tas palīdzēs pelniem labāk uzsūkties. Reģionos, kur ir daudz nokrišņu, procedūru var atkārtot, jo lietus var izskalot noderīgās vielas.

Kā ziemā mēslot kokus un krūmus ar pelniem

Ziema ir ideāls laiks, lai ar pelniem mēslotu kokus un krūmus, jo īpaši līdz februāra vidum, kad zemi vēl klāj sniegs. Izkaisītie pelni sajaucas ar sniegu, un, tam kūstot, derīgās vielas pakāpeniski iesūcas augsnē.

Šis process rada vienmērīgu minerālvielu piesātinājumu augsnē un uzlabo tās struktūru. Uz šo barošanu labi reaģē tādi koki kā ābeles, bumbieres, ķirši, plūmes un ogu krūmi, piemēram, jāņogas vai ērkšķogas.

Pateicoties pelniem, tie saņem barības vielu krājumus, kas atbalsta tos ziemas miera periodā un veicina aktīvu attīstību pavasarī. Svarīgi ir nepārspīlēt ar daudzumu, lai izvairītos no augsnes pārsātināšanas ar sārmiem.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment