Skaists cilvēks = labs darbs?

Šķiet, ka vispārējs pieņēmums ir tāds, ka pievilcīgiem cilvēkiem dzīvē veicas vieglāk un ar mazāku piepūli. Pētījumi to pat apliecina, ka pievilcība var palīdzēt tev saņemt labākas atzīmes, iegūt bonusu vai paaugstinājumu un šeit runa nav par modeļu biznesu vai aktiermākslu. Nesenākais pētījums parāda šo aspektu arī no cita skatu punkta.

Ārējā pievilcība patiesi var darboties tavā labā, bet reizēm tā var tev tieši kaitēt. Pirmkārt, šis faktors mainās arī starp dzimumiem. Kad runa ir par sievietēm, tad pievilcīgākas un skaistākas sievietes tiek uztvertas kā mazāk kompetentas potenciālajā profesijā. Tas ir tā saucamais “stulbās blondīnes” stereotips. Savukārt, kad tiek apspriesti pievilcīgi vīrieši, tie vienmēr tiek uztverti kā kompetenti, zinošu un izglītot. Un šāds pieņēmums ir gan sieviešu, gan vīriešu prātos.

Šeit parādās ļoti labs seksisma piemērs, bet ne par to šobrīd ir runa.

Šeit būs izskaidrojums, kādēļ tevi, pievilcīgu vīrieti, vienreiz darba intervijā tavs izskats tev palīdz, bet citreiz, tas tev izrok bedri.

Kad tu pieņem kādu darbā kā, piemēram, automašīnu pārdevēju, tu saproti, ka tas ir tavs topošais konkurents. Ja tu redzi, ka viņš ir pievilcīgs, tātad it kā kompetents, tu saproti, ka tad viņš iespējams būs labāks par tevi un tava pārdošanas prēmija ieripos viņa kabatā. Kandidāts tiek noraidīts un pieņemts kāds mazāk izskatīgs.

Kad kādā darbā tiek meklēts partneris, kurš tiešā veidā nekļūst par tavu potenciālo konkurentu, tad pievilcīgs vīrietis tiks pieņemts bez liekas minstināšanās. Jo ikviens darba devējs vēlētos strādāt ar gudru un zinošu darbinieku.

Šādus pieņēmumus mēs izdarām neapzināti. Tas automātiski notiek mūsu smadzenēs pāris sekunžu laikā, bet šis spriedums var ietekmēt visu turpmāko interviju vai tālāku sadarbību.

Avots: npr.org

Leave a Comment