Es beidzot pieņēmu lēmumu izdzēst WhatsApp no sava viedtālruņa – un šobrīd varu teikt, ka šo soli nenožēloju. Turpinājumā dalīšos ar iemesliem, kas mani pamudināja atteikties no šīs ziņojumapmaiņas lietotnes.
WhatsApp pirmo reizi parādījās 2009. gada ziemā, un kopš tā laika lietotne ir ieguvusi milzīgu popularitāti visā pasaulē. Tomēr tās panākumu pamatā nav tik daudz lietošanas ērtums vai kvalitāte, cik lietotāju skaits – tā kļuva populāra vienkārši tāpēc, ka to izmantoja citi.
Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku apzinās šīs lietotnes trūkumus un izvēlas pāriet uz citām alternatīvām. Vai WhatsApp tiešām tik būtiski atpaliek no saviem konkurentiem? Un kas konkrēti mani pamudināja to izdzēst?
1. Aizņem pārāk daudz vietas telefonā
Ar ierobežotu atmiņas apjomu viedtālrunī var saskarties jebkurš lietotājs – tas attiecas ne tikai uz tiem, kuriem ir telefons ar 4 vai 16 GB atmiņu. Arī ierīcēs ar 64 vai pat 128 GB brīvās vietas var kļūt par problēmu, jo dokumenti, fotoattēli, aplikācijas un citas lietotnes aizņem daudz resursu. Taču WhatsApp ar savu lielo ziņu un failu apjomu mēdz aizpildīt no 3 līdz pat 5 GB ierīces atmiņas.
Bieža WhatsApp lietošana nozīmē, ka milzīgu daļu atmiņas aizņem saņemtie un nosūtītie attēli, video un dokumenti. Šie faili parasti nonāk gan galerijā, gan arī saglabājas iekšējā lietotnes atmiņā. Lai gan daļu no tiem iespējams dzēst manuāli, WhatsApp failu krātuve gadu laikā krājas un tās regulāra tīrīšana prasa daudz laika.
2. Nekvalitatīva satura pārbagātība
Ziņas no kolēģiem, paziņām vai radiem, laba rīta vēlējumi, svētku apsveikumi un daudzi citi ikdienišķi ziņojumi šķiet jauki, taču realitātē bieži kļūst par uzmanības novērsēju un nevajadzīgu satura slogu. Piemēram, nevainīga apsveikuma kartīte ar dzimšanas dienas vēlējumiem (nereti pat ļoti specifiskiem, piemēram, 4. janvāra svinībām) aizņem atmiņu un novērš uzmanību no svarīgā.
Liela daļa šo ziņu nāk no vecāka gadagājuma lietotājiem, kuri vēl tikai iepazīstas ar digitālo komunikāciju un bieži sūta šāda veida saturu. WhatsApp atinstalēšana palīdz atbrīvoties no šādas nevajadzīgas informācijas plūsmas un saglabā viedtālruni tīru no liekiem datiem.
3. Nav iespējas rediģēt nosūtītas ziņas
Viens no lielākajiem WhatsApp trūkumiem ir tas, ka nosūtītās ziņas nevar rediģēt. Ja pēc nosūtīšanas pamani pareizrakstības vai ievades kļūdu, vienīgais risinājums ir mēģināt izdzēst ziņu (ja vēl nav pagājušas 60 minūtes) vai nosūtīt to vēlreiz ar izlabojumu.
Tomēr, ja kļūda tiek pamanīta vēlāk, to labot vairs nav iespējams. Atkārtota ziņas sūtīšana izskatās neveikli, īpaši lietišķā vai profesionālā sarakstē. Turklāt, ja kļūdies arī labotajā versijā – situācija kļūst vēl neērtāka.
Salīdzinājumam – tādi konkurenti kā Telegram un Viber jau sen piedāvā ziņu rediģēšanas iespēju jebkurā laikā, kas ir daudz praktiskāk un modernāk.
Nākošos iemeslus skaties tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Kāpēc burkāni plaisā un ko darīt, lai saknes augtu gludas un vienmērīgasby Anete Vītola
- No šī gada aprīļa mazajos Latvijas veikalos obligāti ir jābūt pieejamai šādai opcijai visiem klientiemby Sandra Ločmele
- Kur novietot siltumnīcu – atrašanās vieta nosaka, vai dārzeņi būs sulīgi un ziedi spilgtiby Anete Vītola