4. Datorversija nav patstāvīga
Lai gan WhatsApp piedāvā tīmekļa versiju, kas ļauj lietotni izmantot arī datorā, tās darbība ir cieši saistīta ar mobilo ierīci. Ja telefons ir izslēgts, pazaudēts, bojāts vai vienkārši nav piekļuves internetam, arī WhatsApp datorā kļūst nelietojams.
Tas ir būtisks trūkums, jo mūsdienās daudzi cilvēki strādā ar dokumentiem un failiem, kam nepieciešams liels ekrāns. Alternatīvas platformas, piemēram, Telegram, ļauj izmantot lietotni datorā neatkarīgi no tālruņa stāvokļa.
5. Failu izmēra un formātu ierobežojumi
WhatsApp funkcionalitāte saziņai ar citiem lietotājiem ir svarīga, taču arī failu apmaiņa ir būtiska daļa. Diemžēl WhatsApp šajā jomā būtiski atpaliek – gan failu izmēra, gan formātu ziņā.
Piemēram, nosūtīt video WhatsApp platformā iespējams tikai ar ierobežotu garumu – atkarībā no kvalitātes tas var būt tikai no 90 sekundēm līdz dažām minūtēm. Tas nozīmē, ka nav iespējams nosūtīt pilnvērtīgu koncertu ierakstu vai ceļojuma fragmentu, ja vien video netiek apzināti saīsināts vai pazemināta tā kvalitāte līdz ļoti zemai izšķirtspējai. Turklāt arī failu formātiem ir ierobežojumi, kas neļauj brīvi apmainīties ar dažāda veida saturu.
Kopsavilkums
Vai dzēst WhatsApp no sava viedtālruņa vai tomēr saglabāt – tas ir katra lietotāja personīgs lēmums. Es izvēlējos šo platformu vairs neizmantot, un šo lēmumu nenožēloju. Lai arī WhatsApp joprojām ir populārs daļēji inerce dēļ, tā funkcionalitāte mūsdienās atpaliek no alternatīvām. Minētie pieci iemesli – vietas aizņemšana, satura kvalitātes trūkums, nespēja rediģēt ziņas, atkarība no mobilās ierīces un failu ierobežojumi – tikai apstiprina šo pārliecību.
Tevi noteikti interesēs
- “Vajadzēja četras dienas, lai no tā visa atietu”: dziedātājs Lauris Reiniks pastāsta par jaunumiem, kam “izgājis cauri”by Laura Blūma
- 4 pārbaudīti “tautas līdzekļi”, kas patīk jasmīniem – tie ziedēs kā balts mākonis: iesaka pieredzējuši dārzniekiby Laura Blūma
- Nākamā apkures sezona rīdziniekiem varētu sagādāt nepatīkamu pārsteigumu: Rīgas siltums nāk klajā ar paziņojumuby Laura Blūma