Tagad visi odi manu pagalmu apejot ar līkumu: atklāju noslēpumu

 

4. solis: Ēteriskās eļļas efekta pastiprināšanai

Lai nostiprinātu rezultātu, es izveidoju vienkāršu līdzekli atpūtas zonas aizsardzībai. Paņēmu vecu aromadifuzoru, piepildīju to ar ūdeni un pievienoju dažus pilienus lavandas, eikalipta un tējas koka ēterisko eļļu. Odi necieš šīs smaržas, bet cilvēkiem tās ir patīkamas un nomierinošas. Ja difuzora nav, var vienkārši izvietot ap verandas perimetru vates spilventiņus, samitrinātus ar šīm eļļām.

Rezultāti un papildu padomi

Pēc nedēļas, kopš sāku izmantot šo metodi, ievēroju, ka odi patiešām sākuši apiet manu teritoriju. Slazdus atjaunoju ik pēc 3–4 dienām, augi turpina augt un atbaidīt kukaiņus, bet ēteriskās eļļas sniedz papildus aizsardzību. Tagad varu mierīgi baudīt vasaras vakarus, nebaidoties no kodumiem.

Daži papildu padomi:

Valkājiet gaišu apģērbu – odi vairāk pievelk tumšas krāsas.

Izvairieties no saldu smaržu vai losjonu lietošanas – tas odiem ir kā ielūgums.

Ja jums ir vistu kūts vai putnu būris, rūpējieties par tīrību – odi labprāt uzturas putnu tuvumā.

Lasi vēl: 40 ml uz 10 l ūdens pret laputīm uz jāņogām – aizsargā krūmus no kaitēkļiem

Noslēgumā

Mana metode cīņai ar odiem izrādījās ne tikai efektīva, bet arī videi draudzīga – nekādu ķīmisku vielu, tikai dabīgi līdzekļi. Augi, slazdi un ēteriskās eļļas paveica savu darbu, un tagad mana teritorija ir kļuvusi par vietu, brīvu no odiem. Pamēģiniet arī jūs šo metodi – iespējams, arī jums izdosies baudīt vasaru bez uzmācīgas sīkšanas. Un, ja jums ir savi noslēpumi cīņā ar odiem, noteikti dalieties – varbūt kopā izdomāsim vēl efektīvāku risinājumu!