Tiesa noraida vēl vienu “Rimi” prasību par labu veikalam “Maxima”

Tiesa noraidījusi “Rimi” prasību pret Konkurences padomi (KP), atzīstot to par nepamatotu un atstājot spēkā KP lēmumu par labu veikalam “Maxima” tirdzniecības centrā “Domina Shopping”. Tādējādi tiek mazināts “Rimi” monopols multifunkcionālo centru segmentā – šobrīd “Rimi” veikali atrodas 7 no 10 lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā, kamēr veikals “Maxima” tikai divos tirdzniecības centros – “Domina Shopping” un “Rīga Plaza”. Turklāt tiesa š.g. 14.jūnijā noraidīja arī “Rimi” prasību par KP lēmumu modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, kurā “Maxima XXX” veikals durvis vēra š.g. 7.jūnijā, pamatojoties uz KP pozitīvo atzinumu.

“Mūsuprāt, tiesas spriedums ir loģisks, jo nav pamata apšaubīt KP lēmuma taisnīgumu – “Rimi” veikali atrodas vairums tirdzniecības centru Rīgā, kamēr “Maxima” veikali tikai divos tirdzniecības centros. Uzskatām, ka “Maxima” ir atbilstošākā izvēle “Domina Shopping” pircējam, jo jau kopš veikala atvēršanas – gandrīz gadu – t/c pircēji novērtē mūsu veikala izdevīgās cenas, plašo sortimentu un preču kvalitāti,” saka “Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers.

Kā jau ziņots iepriekš, uzņēmums “Rimi” iesniedza pieteikumu tiesā par Konkurences padomes lēmumiem t/c “Domina Shopping” kontekstā – par lēmumu, ar kuru aizliedza “RIMI” apvienošanos un par lēmumu, ar kuru atļāva “Maxima” apvienošanos, iegūstot telpas t/c “Domina Shopping”. Šodien tiesa paziņoja spriedumu, atstājot spēkā KP lēmumu par “Maxima Latvija” atrašanos t/c “Domina Shopping” telpās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru