Sēdēju aptiekā un gaidīju, kad no noliktavas atvedīs elektronisko tonometru. Ienāca mana kaimiņiene Valentīna, attaisīja savu somiņu un sāka tajā kaut ko meklēt.
Pie sevis burkšķēdama, sieviete izņēma no somiņas ziepju gabalu, mazu, gandrīz izlietotu, ietītu drāniņā. Es nenoturējos un pavaicāju:
– Valentīna, kam jums ziepes? Vai jūs aptiekā ienācāt mazgāt rokas? – Nē, viņa atbildēja, viltīgi pasmaidot. – Tas man noder daudzos gadījumos. Un palīdz ne tikai aptiekā.
Tad, godīgi sakot, es saspicēju ausis. Jo, ja vecāka gadagājuma sieviete kaut ko dara regulāri, tas nenotiek vienkārši tāpat. Es esmu vientuļš un saimiecisks cilvēks, tāpēc vienmēr klausos uzmanīgi, it īpaši, ja lieta ir pārbaudīta gadu desmitiem, nevis tikai vakar uzzināta internetā.
Izrādījās, ka viss ir ārkārtīgi vienkārši un vienlaikus dziļi pārdomāts.
Valentīna paskaidroja, ka viņa somā nēsā ziepes ne tikai tāpēc, lai vajadzības gadījumā nomazgātu rokas (kas, starp citu, mūsu ne gluži sterilajos laikos ir diezgan piemēroti), bet arī vairāku citu iemeslu dēļ.
Un, taisnību sakot, es vēlāk pat veicu mini aptauju savu paziņu lokā – aptuveni 30 procenti sieviešu, kam pāri 60, apstiprināja: jā, ziepes somiņā ir pilnīgi normāla lieta. Tikai katra no aptaujātajām dāmām ziepju gabaliņa noderīgumu vienkārši skaidroja savādāk.
Ziepes kā aromatizētājs
Jā, jā, nesmejies. Daudzas parastās ziepes smaržo tik labi, ka nevajag dezodorantu vai atsvaidzinātāju. Sievietes vienkārši ieliek gabaliņu somiņā un viss, tā smaržo pēc tīrības. Es pat pārbaudīju: iebāzu degunu Valentīnas somiņā – tiešām smarža tāda, it kā es tikko būtu pabijis vannas istabā.
Līdzeklis pret odu kodumu radīto niezi
Reiz vasaras nogalē ar draudzeni devāmies pie viņas paziņas uz vasarnīcu, lai atpūstos, pasēdētu dārzā un pamielotos ar šašliku. Bet tur no odiem nebija glābiņa. Man sāka niezēt viss ķermenis – no galvas līdz kājām. Pretodu līdzekli, protams, biju aizmirsis mājās, kā vienmēr.
Bet vasarnīcas saimniece Sarmīte, aptuveni sešdesmit gadus veca sieviete, izņēma no savas somiņas ziepju gabaliņu, nedaudz samitrināja to minerālūdens pudeles vāciņā un sacīja, lai es ierīvēju ādu. Un tiešām, nieze pārgāja gandrīz uzreiz.
Lasi vēl: Maijs nebūs maigs – sinoptiķi stāsta, kāds būs pēdējais 2025. gada pavasara mēnesis
Vēlāk izrādījās, ka Sarmīte ar šīm ziepēm apstrādā arī, nātru un bišu dzēlienus. Viņa sacīja: “Tās ir tikai ziepes, bet palīdz labāk nekā aptieku ziedes.” Un, starp citu, tās nelīp kā želeja.
Ziepes glābj no nejaušiem netīrumiem un traipiem, it īpaši ceļojot
Mana paziņa Laimdota, apmēram 65 gadus veca dāma, man pastāstīja, ka reiz ar autobusu devusies ekskursijā uz Lietuvu un degvielas uzpildes stacijā apsēdusies uz soliņa, kas bijis ar kaut ko notraipīts – vai nu taukiem, vai eļļu. Uz svārkiem traips, bet pudelē ūdens. Ko darīt? Sieviete izņēma no somas ziepes, samērcēja tās minerālūdenī, noberzēja svārkus turpat uz ceļgala, un audums bija kā jauns.
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā