Vai esat ievērojuši šo (U)D simbolu uz produktu iepakojumiem? Paskaidrosim, ko tas nozīmē!

Iespējams, ka uz pārtikas produktu iepakojumiem esat manījuši šīs zīmes un reizēm aizdomājaties, ko tās īstenībā nozīmē. Izrādās, ka šie simboli ir ļoti nozīmīgi produktu kvalitātes noteicēji. Šīs zīmes apzīmē košerpārtiku un tiek dēvētas par košeriem.

Mūsu redakcija šodien pastāstīs, ko šie simboli patiesībā nozīmē un kādēļ patērētājiem par tiem noteikti vajadzētu zināt.

Košers – īpaša zīme, kas tiek piemērota pārtikas produktiem, kuru izcelsme un pagatavošanas veids ir augstākās kvalitātes. Uzņēmumi un ražotnes, kuras saņem atļauju uz saviem produktiem izvietot šīs zīmes, ir izgājuši ļoti striktas kvalitātes pārbaudes.

Galvenā prasība šīs zīmes iegūšanai ir produkta, un līdz ar to arī izejvielu, kvalitāte. Lai produkts atbilstu kvalitātes prasībām un noteiktajiem standartiem, ražotnei ir jābūt ārkārtīgi tīrai. Ja, piemēram, nav iespējams attīrīt iekārtas, tad nav atļauts uz šādu produktu iepakojumiem izvietot košera zīmi.

Īsumā sakot, produkti ar košera zīmi ir ļoti augstas kvalitātes un organismam spēj sniegt tikai labumu.

Kā šādu produkciju atrast?

Saskaņā ar likumiem, visus produktus var iedalīt trīs veidos: gaļas, piena un “neitrālie” jeb tā saucamie Pareve vai Parve produkti. Šī zīme neliecina par to, ka produkti ir hipoalerģiski. Izņēmums ir produkti ar atzīmi “neitrāli”, jo tādos nav ne gaļas, ne piena produkti.

Pasaulē ir ļoti daudz organizāciju, kas regulē sertificētu un kvalitatīvu produktu izlaidi ar košera zīmi uz tiem. Visizplatītākās zīmes ir U un OU (Orthodox Union). Šādu zīmi iespējams sastapt uz Coca-Cola, Nestle, Jim Beam, Heinz, kā arī daudziem citiem labi zināmiem zīmoliem. Par to, kas tieši šis ir par produktu, norāda O burtam labajā pusē esošais apzīmējums.

  • OU – tā sastāvā nav ne gaļas, ne piena produktu, šis ir “neitrāls” produkts
  • OU-D – piena produkts
  • OU-M (OU-Glatt) – produkti, kuru sastāvā ir gaļa vai gaļas izstrādājumi
  • OU-F – produkti, kuru sastāvā ir zivis

Kam tas viss ir vajadzīgs?

  • Cilvēkiem, kam ir alerģija pret gaļu vai piena produktiem. Produkti, kuriem uz marķējuma norādīts “neitrāls”, ir droši lietojami uzturā, nesatraucoties par kaut kādiem piemaisījumiem.
  • Tiem, kas ievēro diētu vai aktīvi nodarbojas ar sportu. Šāda veida produkti lieliski papildinās viņu ēdienkarti.
  • Tiem, kas vēlas zināt un pārbaudīt, ka uzturā lieto kvalitatīvu produktu.

Lasi vēl: Sieviete atklāj kā ar sūdzību palīdzību no populāriem zīmoliem gadā var nopelnīt ap 2500 eiro!

Avots: abiem.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru