Valsts prezidents un aizsardzības ministrs apmeklēs Zemessardzes 3. Latgales brigādes pamatapmācības nometni

Rīt, 30.jūlijā, Valsts prezidents Egils Levits un aizsardzības ministrs Artis Pabriks plkst. 14 apmeklēs Daugavpils novada mācību poligonu „Meža Mackeviči”, lai vērotu Zemessardzes 3. Latgales brigādes jauno zemessargu pamatapmācības nometni.

Vizītes laikā Valsts prezidents un aizsardzības ministrs tiksies ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieri pulkvežleitnantu Gunāru Vizuli, lai pārrunātu apmācību norisi, iepazīsies ar jauno zemessargu sadzīves apstākļiem, aplūkos brigādes ekipējumu un bruņojumu, kā arī vēros nometnes dalībnieku paraugdemonstrējumus un apmācības norisi.

Jau ziņots, ka pamatapmācības nometnē, kas norisinās līdz 2. augustam, piedalās zemessargi no visiem sešiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem, kā arī zemessargi no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes.

Militārās pamatapmācības 1. līmeņa kursā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, gūs ieskatu topogrāfijā, ierindas apmācībā, kā arī medicīnā, sakaru apmācībā un saistošajos normatīvajos aktos. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militāro iemaņu pamatus.

Apmācību organizē Zemessardzes 3. Latgales brigāde un to nodrošina brigādes visu bataljonu instruktori.

Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kur zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā. Šāda veida militārās pamatapmācības nometnes notiek kopš 2015. gada.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt Zemessardzes 3. Latgales brigādes pamatapmācības 30. jūlijā, plkst. 14 mācību poligonā „Meža Mackeviči”.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 30. jūlija plkst. 10.00, rakstot uz e-pastu roberts.skraucs@mod.gov.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Lūgums ierasties mācību poligonā “Meža Mackeviči” ne vēlāk kā plkst. 13.40. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 30. jūlijā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru